Wrocław ma swojego Bruce Lee

2015-06-09, Autor: jg
Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zdobył złoty medal w kumite indywidualnym podczas Mistrzostw Świata Karate Shotokan. W zawodach zorganizowanych w Stambule (Turcja) uczestniczyło blisko 350 zawodników z 21 państw. Podinspektor Henryk Tonderys po ciężkich walkach pokonał wszystkich swoich rywali przed czasem.

Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Henryk Tonderys, zdobył złoty medal podczas Otwartych Mistrzostw Świata Karate Shotokan, które odbyły się w dniach 30 – 31 maja w Stambule i zostały zorganizowane przez światową organizację International Japan Karate Association. Mistrzostwa połączone były z Pucharem Świata dla dzieci.

W turnieju uczestniczyło blisko 350 zawodników z 21 krajów z całego świata. Gospodarzem imprezy był szef federacji IJKA sensei Sadashige Kato 9 dan. Zmagania były przeprowadzane w formule kata indywidualne, kata drużynowe oraz kumite indywidualne i kumite drużynowe.

Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 8 medali, w tym: 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Jedno „złoto”, po dobrym starcie w konkurencji kumite indywidualne, w kategorii open seniorów starszych,przypadło właśnie funkcjonariuszowi Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Henrykowi Tonderysowi.

Drugie miejsce w tej konkurencji zajął reprezentant Rosji, a trzecie ex aequo zawodnicy z Syrii i Irlandii. Henryk Tonderys, po ciężkich walkach, pokonał wszystkich swoich rywali przed czasem. Ogromna motywacja i systematyczna praca zostały uwieńczone tak wspaniałym wynikiem.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0