Na sygnale
Wrocław: mężczyzna podejrzany o zgwałcenie dwóch kobiet
[zdjęcie ilustracyjne]
Wrocławscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzut zgwałcenia dwóch kobiet. Na trop poszukiwanego po latach udało się trafić dzięki nowym informacjom i analizie śladów biologicznych.
Zatrzymany mężczyzna podejrzany jest o dokonanie dwóch gwałtów w latach 2015 i 2016. Policjanci z pionu kryminalnego wrócili w ostatnim czasie do tych spraw.
Zobacz także
– Kryminalni operacyjnie pozyskali dodatkowe dla tych spraw informacje i dzięki nim mogli wytypować sprawcę tamtych czynów. Mundurowi wczesnym rankiem zapukali do drzwi mieszkania niczego niespodziewającego się 36-latka. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów, którzy szybko przypomnieli mu o wydarzeniach sprzed kilku lat – mówi sierż. szt. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.
Ustalenie tożsamości zatrzymanego mężczyzny było możliwe dzięki temu, że funkcjonariusze dysponowali śladami biologicznymi z tamtych wydarzeń i mogli dopasować je teraz do typowanego przez siebie sprawcy.
Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu. Za zarzucane mu czyny grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalają, czy mężczyzna nie ma na koncie innych przestępstw.
ZOBACZ TEŻ: We Wrocławiu działa szajka porywająca ludzi na organy? Policja komentuje sprawę
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Wrocław: Czarny dym nad miastem. Pożar nowego budynku na Kleczkowie [ZDJĘCIA]
121398 -
Groźny wypadek pod Wrocławiem. Są poszkodowani
82445 -
Wrocław: Wypadek na AOW. Kierowca uwięziony w zgniecionym busie po zderzeniu z ciężarówką
56604 -
Plaga kradzieży we Wrocławiu: po niszczeniu baków i kołach złodzieje mają nowy cel i nowy teren działania
56251 -
Wrocław: Śmiertelny wypadek na torach kolejowych na Żernikach
47892
Najczęściej komentowane
-
Droga z Wrocławia do Kudowy zablokowana po śmiertelnym wypadku
2 -
Wrocław: Agresywny mężczyzna atakował ludzi w ogródkach piwnych. Wrzeszczał i zrzucał obiady na chodnik
2 -
Wrocław: wypadek w centrum. Motocyklista po zderzeniu z ciężarówką był reanimowany
2 -
Wrocław: rowerzysta ranny po zderzeniu z samochodem
1 -
Wrocław: Czołowe zderzenie rowerzystów. Obaj są w szpitalu
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert