Wiadomości

Wrocław: Policja zatrzymała pożytecznego złodzieja

2022-12-08, Autor: m

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 38-latka, który w całym mieście kradł samochody. Nie wybierał jednak ani tych popularnych, ani drogich, ani luksusowych. Jego łupem padały wraki zalegające na ulicach i podwórkach.

Reklama

 

- Upodobał sobie „porzucone” i zaniedbane pojazdy. Włamywał się i wynajętą lawetą wywoził upatrzone samochody do zaprzyjaźnionego skupu złomu - opowiada mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Złodziej wpadł na gorącym uczynku. - Był zaskoczony gdy w miejscu, z którego chciał ukraść kolejny pojazd pojawili się funkcjonariusze - mówi Rafał Jarząb.

 

38-letniemu wrocławianinowi postawiono zarzuty przywłaszczenia dokumentów, w tym dowodów rejestracyjnych pojazdów, paserstwa oraz kradzieży z włamaniem, za które grozić mu może kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Był już poszukiwany listem gończym za różne przestępstwa.

 

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Vis 2022-12-08
  09:44:26

  8 1

  Przywłaszczanie sobie cudzej własności jest złe. Nie ma tu dyskusji.

  Jednak typo robił to z tym z czym nie radzą sobie służby i jeszcze na tym zarabiał... Kreatywność społeczeństwa jest niezwykła. :D Tak samo jak policjantów, którzy zamiast zająć się wywożeniem pojazdów zalegających miesiącami na parkingach i karaniem ich właścicieli zorganizowali obławę na łowcę złomu. Niczego więcej po nich nie oczekiwałem.

 • ~storbbiomic 2022-12-09
  09:52:11

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.