Edukacja i nauka

Wrocław promuje się jako miasto akademickie

2012-03-08, Autor: bs/mat. pras
Zakończyła się III edycja spotkań edukacyjnych "Wrocławski Indeks". Wrocławskie uczelnie przedstawiły ofertę edukacyjną na rok akademicki 2012/2013, zaś miasto wykorzystało tę okazję do promowania siebie jako ośrodka akademickiego.

Reklama

Wrocławski Indeks to cykl spotkań skierowany przede wszystkim do młodzieży licealnej. Wstępujący w dorosłość mogą w jednym miejscu zapoznać się z ofertą edukacyjną niemal wszystkich wrocławskich uczelni.
Tak było i w tym roku, na targach wystawiło się 19 uczelni, 8 państwowych i 11 niepublicznych. Zabrakło jedynie szkół wyższych o profilach artystycznych,czyli PWST, Akademii Muzycznej i ASP.

– Na spotkaniach pojawili się, tak jak przewidywaliśmy, przede wszystkim uczniowie drugich i trzecich klas liceów, prawie 6 tys. uczniów każdego dnia targów – relacjonuje dr Marek Zimnak, rzecznik prasowy Wrocławskiego Indeksu.

Tegoroczna edycja była jednak atrakcyjna nie nie tylko dla licealistów. Dzięki ciekawym warsztatom i wykładom na targach pojawili się również studenci i wykładowcy akademiccy.

Najwięcej słuchaczy zgromadziły wykłady:
"O anglicyzmach w języku młodzieżowym" – profesora Jana Miodka, z Uniwersytetu Wrocławskiego,
"Elektroniczna rozrywka i gry komputerowe – przyszłość polskiego biznesu i szansa dla młodych" – Marcin Drews, Can't Stop Games/ Creativro.
"Lubię to. Bezpieczny seks" – Małgorzata Ohme & Michał Pozdał, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

Spotkania były zdecydowanie lepiej zorganizowanie w porównaniu do lat poprzednich, stoiska miały spójny, jednorodny wygląd, wyróżniały się jedynie loga poszczególnych uczelni.
– Wrocław zaprezentował się jako miasto mające wiele do zaoferowania przyszłym studentom, dobrze prosperujący ośrodek akademicki – podkreślają organizatorzy.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Wrocławianin 2012-03-10
  10:20:29

  0 0

  Innymi słowy: uczelnie chcą sprowadzić jeszcze więcej studenckiego motłochu, nie licząc się zupełnie z mieszkańcami Wrocławia.

 • ~# 2012-03-10
  13:49:07

  0 0

  Gdyby nie ów "studencki motłoch", to Wrocław na pewno nie byłby dziś tak prężnym miastem, a mieszkańcy klepaliby biedę - komu jak nie studentom wynajmowaliby pojedyncze pokoje albo i łóżka w pokojach w cenie apartamentów?

 • ~edi 2012-03-11
  16:59:50

  0 0

  zgadzam się z #, a motłoch w naszym mieście z reguły nie tworzą studenci tylko kibole i młodzieżowa żulernia, która edukację zwykle kończy na poziomie okolic gimnazjum

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak powinniśmy świętować 11 listopada?

Oddanych głosów: 1124