Biznes

Wrocław rozpoczął współpracę z Nokią. Chce być inteligentnym miastem

2018-08-10, Autor: mgo

Magistrat podpisał list intencyjny o współpracy gminy z firmą Nokia Solutions & Networks w zakresie realizacji strategii "smart city". Urzędnikom zależy na wzmocnieniu wizerunku Wrocławia jako inteligentnego miasta.

Reklama

List intencyjny podpisali w czwartek w Ratuszu wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj oraz Piotr Kaczmarek, prezes Nokia Solutions & Networks. 

Celem współpracy gminy z Nokią jest opracowanie i realizacja strategii inteligentnego miasta, m.in. w zakresie zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej, a także podniesienia świadomości mieszkańców w zakresie nowych technologii. Chodzi przede wszystkim o rozwój idei Smart City i wzmocnienie wizerunku Wrocławia jako miasta inteligentnego.

Nokia Solutions & Networks to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw w branży telekomunikacyjnej, dostarczających zarówno infrastrukturę, jak i usługi. We Wrocławiu rozwija się od lat. Obecnie działa w czterech lokalizacjach - West Gate, Green Towers, Bema Plaza (pierwsza wrocławska siedziba) oraz West Link (nowe biuro).

W stolicy Dolnego Śląska pracownicy Nokii (ponad 3 tys. osób) pracują nad technologiami telekomunikacyjnymi takim jak 2G – GSM, 3G – WCDMA oraz 4G – LTE. Zajmują się także procesem standaryzacji dla technologii 5G.

 

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~~~Zet 2020-03-19
    20:29:56

    42 0

    Holenderska polityk o kontroli tłumu: Mona Keijzer, holenderska polityk, działaczka Apelu Chrześcijańsko-Demokratycznego (CDA), która w październiku 2017 została sekretarzem stanu do spraw konsumentów, małej i średniej przedsiębiorczości, telekomunikacji i poczty, podczas debaty na temat 5G, wypowiedziała się, co na ten temat myśli. W tej chwili Arena Amsterdam, na której został umieszczony maszt 5G, już współpracuje z kontrolą tłumów w ramach zbierania danych pod nazwą „usługi lokalizacyjne”. Oznacza to, że dane z telefonów komórkowych łączących się przez 5G są pobierane, przechowywane i analizowane (oficjalnie w celu zagwarantowania bezpieczeństwa i kontroli zachowania odwiedzających sieć osób). Skanowanie telefonów komórkowych jest zatem istotną częścią kontroli tłumu, ale to niejedyne możliwości wykorzystania technologii 5G. Ostatecznie można ją również wykorzystać jako broń elektromagnetyczną, uwalniając promieniowanie o większej intensywności na tłum, powodując ogromne swędzenie i ból skóry.
    Te działania mogą pójść znacznie dalej niż na przykład utrzymywanie pod kontrolą niesubordynowanych demonstrantów.
    Możliwe jest już kontrolowanie zachowania i myślenia osób z wszczepionymi chipami w połączeniu z 5G. To sprawia, że ​​kontrola tłumu w połączeniu z 5G staje się prostym systemem kontroli i cichej broni, który w najgorszym przypadku może być nawet śmiertelny.
    I to nie jest science fiction, ponieważ technologia ta jest od dawna dostępna, a przy obecnym stanie techniki można całkowicie przejąć kontrolę nad daną osobą. Jedyne, co pozostało do zrobienia, to wdrożyć 5G i chipować ludzi, a całkowita kontrola nad człowiekiem i nowa forma niewolnictwa, dzięki której można przejąć działanie nad ludzkim myśleniem, staje się możliwa do realizacji.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.