zamknij

Na sygnale

Wrocław: strażnicy skontrolowali kolejne piece. Znaleźli w nich śmieci i stare meble

2019-01-08, Autor: bas

Mimo apeli, ostrzeżeń, a nawet w końcu wysokich mandatów wrocławianie nadal palą w piecach odpadami, generując smog. Tylko w poniedziałek kary za spalanie śmieci powietrza dostało trzech kolejnych mieszkańców Wrocławia.

W poniedziałkowy poranek wrocławscy strażnicy miejscy otrzymali informację, że z komina jednego z domów przy ulicy Tarnobrzeskiej wydobywają się kłęby ciemnego dymu. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że mieszkaniec, jako „rozpałki” użył śmieci.

Reklama

Chwilę później Ekopatrol odwiedził mieszkańca ulicy Mierniczej. Podczas kontroli okazało się, że ten do pieca wrzucił lakierowane i klejone elementy starych mebli. Niespełna godzinę później strażnicy po raz kolejny wyjmowali bloczek mandatowy, by ukarać mieszkańca ulicy Prądzyńskiego za spalanie płyt paździerzowych.

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem palenie w piecu odpadami jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny do 5000 złotych.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Chris Pisk 2019-01-08 14:37:31

    trzy mandaty na dzień? To na ile kontroli? Bo jak SM dostaje wezwanie i jedzie na miejsce to znaczy albo że wezwanie było bezpodstawne albo że jezdzą mało razy, albo że ten smog to jest wyimaginowany i wogóle to już nikt wegleowych piecy nie ma bo miasto wszystkie wymieniło

    6 4
  • ~Luiza Musiał 2019-01-09 10:06:27

    Kpina, takich mandatów powinno być 300 dziennie jak ma to nauczyć opornych, że śmieciami się nie pali w piecu! Znam jednego, który dopiero po trzecim zrozumiał po co ma kubeł na śmieci.

    3 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy podoba Ci się futurystyczny projekt górskiego schroniska Kamila Szymańskiego?
Oddanych głosów: 467