Tu jest Wrocław

Wrocław: Sutryk chwali nowo otwarte torowisko. Jedzie koło niego samochodem

2022-11-27, Autor: Marcin Kruk

Po tygodniach utrudnień dla pasażerów i kierowców zakończyła się wymiana torowiska na ul. Świdnickiej. Prace zakończyły się z opóźnieniem, ale Jackowi Sutrykowi nie przeszkadza to w dziękowaniu za terminowe ukończenie. Jeszcze bardziej dziwi, że prezydent Wrocławia na oglądanie zakończonej inwestycji, przypomnijmy - torowiska tramwajowego - wybrał się samochodem.

Reklama

Jacek Sutryk w niedzielę wczesnym popołudniem wybrał się obejrzeć zakończoną inwestycję na ul. Świdnickiej we Wrocławiu. Przypomnijmy, że ostatnie tygodnie na ul. Świdnickiej pomiędzy ul. Piłsudskiego a ul. Podwale trwała przebudowa torowiska tramwajowego. Tramwaje jeździły objazdami, były także utrudnienia dla kierowców.

Czytaj także: Wrocław: Tramwaje wróciły na Świdnicką. Zakończenie remontu opóźniło się

Jak prezydent miasta, które zaplanowało drastyczne ograniczenie ruchu samochodowego i promocję oraz poprawę jakości transportu zbiorowego ocenia inwestycję? - Już dwa pasy wróciły na ul. Świdnicką. To oznacza, że zakończyliśmy remont. Tam położne nowe torowisko, kostka elegancko wyłożona w międzytorzu - opowiada Sutryk podziwiając zakończone prace przez... okna samochodu, którym wybrał się oglądać Świdnicką po remoncie.

Podsumowując prace Sutryk pomylił dały: - Dziękuję MPK i dziękuję wszystkim za dotrzymanie terminu prac - powiedział prezydent Wrocławia. Tymczasem inwestycja zakończyła się z opóźnieniem. Gdy pod koniec września rozpoczynały się prace na ul. Świdnickiej, urzędnicy zapowiadali, że wymiana torowiska potrwa 6-8 tygodni. Zatem zakończenia inwestycji należało spodziewać się, że pomiędzy 6 a najpóźniej 20 listopada. Tymczasem torowisko zostało oddane do użytku tydzień później, w niedzielę, 27 listopada.

Czytaj więcej: Wrocław chce, by do 2028 roku samochody stanowiły tylko 30 proc. ruchu w mieście

Fascynujący jest przejazd najważniejszego wrocławskiego urzędnika wzdłuż nowego torowiska. Miasto Wrocław zapowiada, że chce ograniczyć ruch samochodów w taki sposób, by tylko 30 procent miejskich podróży odbywało się autami. To bardzo ambitny plan, którego nigdy nie uda się zrealizować, jeśli wrocławscy celebryci nie wysiądą z samochodu i sami nie dadzą przykładu.

 

Oceń publikację: + 1 + 34 - 1 - 106

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Przemol 2022-11-28
  09:46:09

  14 31

  Skandal! Tory tramwajowe oglądane z auta! Pewnie rozbudowę lotniska powinien oglądać wyłącznie z pokładu samolotu i to czarterowanego na tę okoliczność. Wasze stronnicze stanowisko jest co raz bardziej żenujące. Pewnie w tej obajtkowej redakcji nikt nigdy nie słyszał o rzetelnym dziennikarstwie.

 • ~Lach 2022-11-28
  11:40:41

  45 6

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Edyward 2022-11-29
  00:46:07

  20 4

  A czym miał pojechać drezyną, może wszystkie były zajęte. Nie równajcie takiej szychy z resztą plebsu, w tramwaju jeszcze musiałby komuś miejsca ustąpić albo zaczerpnąć języka z jakimś żulienem.

 • ~P. 2022-11-29
  10:47:05

  20 2

  Taaa, szkoda że się nie chwali dramatem który się dzieje po zamontowaniu świateł na skrzyżowaniu ul. Awicenny/ul. Wiejskiej na Oporowie.. Wydane prawie 600 tysi na bubel który powoduje paraliż na drogach.

 • ~Schatti 2022-11-29
  13:26:10

  23 1

  Ja chętnie podzielę się czasem jaki potrzebuje, żeby dojechać do pracy z Marszowickiej na Hirszfelda. Zaledwie wczoraj 2godz i 10min. Dziękuję Panie Prezydencie za te rozwiązania.. dobra robota

 • ~labeo7 2022-12-02
  01:03:03

  7 1

  Niedługo będzie się pojawiał na odetkaniu rury kanalizacyjnej, przecież sukces to sukces.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.