Nowe we Wrocławiu

Wrocław: Tak wygląda plac Nowy Targ po remoncie. Sztos! Kiedy otwarcie?

2024-06-25, Autor: Klaudia Kłodnicka

Dopiero w pierwszym tygodniu lipca odbędą się odbiory zrewitalizowanego placu Nowy Targ we Wrocławiu. - Po jej zakończeniu niezwłocznie udostępnimy obiekt mieszkańcom - słyszymy w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Na betonowym dotąd placu pojawiły się drzewa, ponad 27 tysięcy bylin, paprocie, kilkanaście tysięcy roślin cebulowych oraz trawy i pnącza.

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

- Na placu Nowy Targ do wykonania pozostały ostatnie nasadzenia, na drugiej części inwestycji. Wykonawca jest w trakcie tych czynności. Równolegle trwa sprawdzanie, kalibrowanie wykonanych systemów, typu oświetlenie, nawadnianie. Pozostają sprzątanie i realizacja ewentualnych uwag, które mogą powstać podczas odbiorów - wylicza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. 

Pojawiły się też pierwsze terminy oddania inwestycji. - Procedurę odbiorową planujemy rozpocząć w pierwszym tygodniu lipca i po jej zakończeniu niezwłocznie udostępnimy obiekt mieszkańcom - zapowiada Szempliński. Wcześniej miasto deklarowało otwarcie przebudowanego placu na czerwiec. 

 

 

Marek Szempliński dodaje, że utrzymanie zieleni wymaga ciągłych prac i praktycznie nie kończą się one nigdy, a co więcej proces utrzymania opiera się także na inwestycjach, tyle, że drobniejszych. - Już wiemy, że jesienią będziemy tutaj wprowadzać rośliny cebulowe. W tym wypadku chodzi o to, że można to robić tylko w pewnym okresie. Jak też i niektóre efekty sadzenia widoczne są wyłącznie tylko o określonej porze roku, np, na zakwitnięcie roślin cebulowych.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 33

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~adik1980 2024-06-25
  15:16:41

  13 2

  Szkoda tylko, że połowa wyschnie w miesiąc. Ale wygląda dobrze.

 • ~michu 2024-06-26
  07:33:13

  11 6

  Ktoś się dorobił znowu na podatnikach przy tej pseudo ekologii. Jednocześnie likwidują masę drzew i zieleni.. RODy, tereny pod pstodeveloperke

 • ~Shopher 2024-06-26
  10:11:29

  14 1

  Szkoda tylko, że ta inwestycja nie została zrealizowana 8 lat temu kompleksowo razem projektem i z budową parkingu. A tak wrocławian kosztowało ta inwestycja dzisiaj 10 mln zł . Ciekawe ile roczne utrzymanie.

 • ~Shopher 2024-06-27
  09:04:34

  12 0

  Zapomniałem: a co z fontanną Neptuna skoro odnaleziono sporo elementów? Czy za 2-5 lat znowu będzie rozbierane pół placu plus następny projekt na wykop studni na elementy sterujące z filtrami by doprowadzić wodę?
  Ciągle te same leśne dziadki trzymają się stołków w departamentach . Tyle czasu było nieczynne torowisko na Rejmonta, moście i Bałtyckiej. Nie można było podbić podkładów na Bałtyckiej? Czy Sutryk jest szantażowany przez kogoś, że jeszcze nie wymienił kadry czy faktycznie jest takim nieudacznikiem i leniem?

 • ~Ojciec Piją 2024-06-28
  11:48:22

  10 0

  Pani Kłodnicka, a co to znaczy "sztos"? Bo ja sprawdzałem w Wikipedii i wyszło, że to stosunek z prostytutką. Czy tam będą stać prostytutki? Pytam dla kolegi..

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ulica Szczytnicka powinna być deptakiem?Oddanych głosów: 1933