Tu jest Wrocław

Wrocław: Na te ulice nigdy nie przyjadą pługi

2023-12-04, Autor: g

Po weekendowych opadach śniegu wciąż bardzo trudno przejechać bocznymi ulicami we Wrocławiu. Dotąd nie zjawił się tutaj żaden pług. I nie ma co liczyć na to, że się zjawi.

Reklama

Lista wrocławskich ulic o najniższym standardzie utrzymania - kliknij i zobacz

We Wrocławiu jest ponad 1200 ulic, na których obowiązuje tak zwany drugi standard odśnieżania. Co to znaczy? W praktyce tyle, że choćby nie wiadomo jak zaatakowała zima, nie ma co liczyć by pojawiły się tutaj miejskie służby odpowiedzialne za odśnieżanie i walkę ze śliskością. Pługi i solarki w pierwszej kolejności zawsze kierowane są w okolice Rynku i na Stare Miasto - tutaj obowiązuje tak zwana "stała czystość". Na początku kolejki są też wiadukty i mosty. Potem sprzęt do walki z zimą pojawia się na głównych drogach, głównie tych z których korzysta komunikacja miejska. Priorytetem są też ścieżki rowerowe.

A co z  resztą? Na drogi i chodniki, które trafiły na listę miejsc o najniższym standardzie utrzymania nie ma co liczyć na odśnieżanie. 

Lista wrocławskich ulic o najniższym standardzie utrzymania - kliknij i zobacz

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.