Biznes

Wrocław: Upadła jedna z największych restauracji na Rynku

Author profile image 2023-04-17, Autor: Marta Gołębiowska

Kolejna restauracja na Rynku pożegnała się z wrocławianami i turystami. Tym razem padło na lokal Polka, który powstała w miejsce Sphinxa.

Reklama

Niecały rok utrzymała się na wrocławskim Rynku restauracja Polka, kojarzona z Magdą Gessler (w rzeczywistości Gessler jest właścicielką sieci tych restauracji, ale wrocławski lokal do niej nie dołączył). Podawała polską kuchnię z autorskim, nowoczesnym zacięciem.

Restauracja Polka na Rynku we Wrocławiu - zobacz zdjęcia

Polka działała od wiosny 2022 na parterze zabytkowej kamienicy Rynek 39/40. Zajęła miejsce Sphinxa, który funkcjonował tu przez 20 lat. Właściciele nie podali przyczyny likwidacji restauracji Polka. Profile społecznościowe lokalu zostały skasowane.

To kolejny lokal, który opustoszał na wrocławskim Rynku w ostatnich miesiącach. W listopadzie zniknęła Cesarsko-Królewska, a w marcu - kawiarnia i cukiernia Karpicko.

 

Oceń publikację: + 1 + 99 - 1 - 42

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~adik1980 2023-04-17
  14:22:14

  38 19

  Trochę to żałosne tak się zawinąć bez słowa wyjaśnień swoim klientom. Widać z jakim szacunkiem ich traktowali i że po prostu mają ich w d.... no i ok. sajonara.

 • ~Maciek_Breslau 2023-04-20
  07:35:45

  3 4

  Rynek to teraz srednio przyjemne miejsce. Żabki dookoła i pełno tych syfiastych klubów ze striptizem. Trochę upadła przestrzeń. Jest dużo lepszych miejsc na knajpy. Wrocław kuchnią koreańską i włoską stoi. Przydałoby się jakieś urozmaicenie w postaci dobrej meksykanskiej i tajskiej.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.