Wrocławianin mistrzem Polski młodzieżowców w boksie

2019-10-14, Autor: ah

Kolejny sukces reprezentanta Adrenalina Boxing Club Wrocław. Na odbywających się w dniach 6-12.10 w Ciechocinku Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn, mistrzem Polski w kategorii wagowej do 75 kg został Rafał Wołczecki.

W walce eliminacyjnej Wołczecki wygrał już w pierwszej rundzie z Kacprem Jędrasikiem z BKS Olimp Szczecin. W walce ćwierćfinałowej również w pierwszej rundzie triumfował nad Marcelem Wankowskim z KB Champion Włocławek. W półfinale wrocławianin pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Pawłowskiego z Nowohuckiego Klubu Bokserskiego. W walce finałowej udanie zrewanżował się ubiegłorocznemu mistrzowi tej kategorii wagowej Ryszardowi Lewickiemu z BKS Skorpiona Szczecin. Rafał Wołczecki, noszący przydomek „Pitbull”, został również uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Mateusz Wojtasiński startujący w kategorii wagowej 57 kg w walce eliminacyjnej pokonał jednogłośnie na punkty Mariusza Niedźwieckiego z BKS Hetmana Białystok, natomiast w walce ćwierćfinałowej uległ niejednogłośną decyzją sędziów Ucha Maisuradze z KS Sako Gdańsk.

Damian Wójcik boksujący w kategorii wagowej 63 kg w walce eliminacyjnej przegrał jednogłośnie na punkty z Michałem Akoto-Ampar z ZkS Stal Rzeszów.

Wrocławski klub reprezentował również Patryk Kuryło w kategorii wagowej 75 kg, który w pierwszej walce eliminacyjnej pokonał Patryka Bączaka z KKS 1925 Włókniarz Kalisz, a w drugiej przegrał jednogłośnie na punkty z Mateuszem Pawłowskim z Nowohuckiego Klubu Bokserskiego.

Już w najbliższy piątek wrocławscy bokserzy wystartują w słowackiej Nitrze. Na gali z okazji 100-lecia boksu na Słowacji, klub reprezentować będą Mateusz WojtasińskiRafał Wołczecki. Tydzień później podopieczni Katarzyny Czuby-Wrońskiej Krzysztofa Wrońskiego pojadą do Poznania na Puchar Polski Juniorek i Juniorów.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 1