Wiadomości
Wrocławscy aktywiści: w mieście brakuje miejsc do rekreacji, defibrylatorów i ławek dla matek karmiących
Skatepark, basen, oświetlenie parków, budowa ławek dla matek karmiących i parki kieszonkowe – to tylko niektóre z propozycji do których aktywiści ze stowarzyszenia Nowy Wrocław chcą przekonać prezydenta Wrocław podczas planowania przyszłorocznego budżetu.
Działacze Nowego Wrocławia przedstawili prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi swoje propozycje inwestycji, które ich zdaniem w 2018 roku powinny zostać zrealizowane z pieniędzy wrocławskich podatników.
Zobacz także
Wśród 8 propozycji, na które miasto miałoby wydać ok. 31,2 mln zł znalazły się: budowa skate parku, montaż oświetlenia na parkowych alejach, zakup defibrylatorów, które miałby zostać zamieszczone w różnych miejscach Wrocławia np. na przystankach komunikacji miejskiej; instalacja oczyszczaczy powietrza w publicznych żłobkach i przedszkolach, budowa basenu na Zakrzowie, remont ul. Powstańców Śląskich, budowa ławek dla matek karmiących oraz budowa 5 parków kieszonkowych.
– To są propozycje, które były konsultowane przez nas z mieszkańcami – mówi Mateusz Jędrachowicz i przekonuje, że przedstawione przez jego organizację postulaty realizują oczekiwania mieszkańców.
Młodzi aktywiści uważają, że we Wrocławiu jest zbyt mało miejsc, w których mieszkańcy mogliby aktywnie spędzać czas. – Wrocław jest czwartym miastem pod względem wielkości i jako jedyne z tego grona nie ma otwartego skate parku. Wrocław, Łódź i Poznań mają po 6-8 tego typu obiektów – przekonuje Jędrachowicz.
– Na terenie dawnej dzielnicy Psie Pole mieszka ponad 100 tys. osób. Od 10 lat w tej dzielnicy działają tylko dwa baseny kryte, to za mało, by zaspokoić potrzeby tak licznej grupy mieszkańców – mówi prezes stowarzyszenia Mateusz Żak, który proponuje budowę nowego obiektu przy Szkole Podstawowej nr 44 przy ul. Wilanowskiej. – Zakrzów, Kłokoczyce, Pawłowice liczą ponad 30 tys. mieszkańców, a w tej okolicy nie ma żadnego basenu. Mieszkańcy skarżyli się nam, że aby korzystać z infrastruktury basenowej muszą jeździć do Oleśnicy i Trzebnicy – dodaje.
Oryginalną propozycją aktywistów jest też budowa 10 ławek przeznaczonych dla matek karmiących. To rozwiązanie podpatrzone w stolicy. W ubiegłym roku na warszawskiej Białołęce powstała pierwsza tego typu instalacja z wbudowanym przewijakiem i zadaszeniem. W uzasadnieniu tego pomysłu czytamy, że ławki umieszczone we wrocławskich parkach i na bulwarach miałby zapewnić kobietom karmiącym odrobinę intymności, a zarazem pokazywać, że są one akceptowane w przestrzeni miejskiej.
Tagi: nowy wrocław, budżet Wrocławia, tereny rekreacyjne, inwestycje we wrocławiu, założenia do budżetu, budżet 2018
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Zanim powstała Magnolia Park, była tu rzeźnia. Tak wyglądała
73856 -
Wrocławskie ulice, których już nie ma na mapie
29844 -
Zaginiona na autostradzie A4 kobieta odnalazła się. Nie chce kontaktu z rodziną
19764 -
Wrocławskie osiedla starych ludzi. Tu co trzeci człowiek jest na emeryturze
18612 -
15 wrocławskich kamienic, które wyglądają jak z bajki! Będziecie zachwyceni!
15108
Najczęściej komentowane
-
Korek-gigant na Jagodnie. Ludzie nie mogą wejść do autobusów
5 -
Wrocław: "Mrówkowiec" jest jak małe miasteczko. Na dachu powstała nawet... plaża
2 -
Zarosło we Wrocławiu. Balkony zamieniają w dzieła sztuki!
1 -
Co ze skrzyżowaniem na Maślicach? To niekończąca się historia
1 -
Kierowca audi w 10 sekund stracił prawo jazdy. Policja wszystko nagrała!
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert