Wrocławscy lekkoatleci bez medali na MŚ w Londynie

2017-08-14, Autor: prochu

Lekkoatleci z Wrocławia nie zdobyli medalu na zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata. Ostatniego dnia zmagań szanse na krążek mieli Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk, którzy startowali w sztafecie 4x400 metrów, ale zajęli siódme miejsce.

W kwalifikacjch Biało-Czerwoni osiągnęli rezultat 3:01:78, co dało im drugie miejsce, zaraz za Hiszpanami. Nie był to jednak czas rewelacyjny, bowiem w drugim biegu eliminacyjnym zajmujący piąte miejsce Franuzi pobiegli niemal sekundę szybciej. W finale Polacy zajęli siódme miejsce, wyprzedzając właśnie Francję.

Tym samym wrocławscy lekkoatleci zakończyli zmagania bez medali - Piotr Małachowski (rzut dyskiem) był piąty w finale, Jakub Szyszkowski odpadł w eliminacjach pchnięcia kulą. Rafał Omelko (bieg na 400 metrów) i Joanna Linkiewicz (bieg na 400 metrów przez płotki) zakończyli rywalizację na poziomie półfinałów, a Łukasz Krawczuk i Omelko (sztafeta 4x400 metrów) zajęli siódme miejsce w finale.

Polacy zakończyli zmagania z ośmioma krążkami (dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe), co dało im ósme miejsce w klasyfikacji medalowej. Złoto wywalczyli Anita Włodarczyk (rzut młotem) i Paweł Fajdek (rzut młotem), srebro trafiło do Adama Kszczota (bieg na 800 metrów), Piotra Liska (skok o tyczce), a brązowe medale zdobyli Malwina Kopron (rzut młotem), Wojciech Nowicki (rzut młotm), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), sztafeta 4x400 metrów (Iga Baumgart, Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Aleksandra Gaworska).