zamknij

Wiadomości

Wrocławscy radni miejscy dostaną ochronę

2019-02-20, Autor: bas

Od najbliższej sesji radni Rady Miejskiej Wrocławia podczas posiedzeń w Ratuszu będą chronieni przez straż miejską. Dodatkowo osoby, które będą wchodziły na salę posiedzeń, będą musiały mieć specjalne przepustki.

Reklama

Decyzja o zmianie organizacji posiedzeń wrocławskiej rady miejskiej zapadła ze względów bezpieczeństwa. Do tej pory nie było szczegółowej kontroli tego, kto wchodzi na salę obrad. Od przyszłego czwartku ma się do zmienić. Osoby niebędące radnymi i ważnymi urzędnikami (od szefów departamentów wzwyż) przemieszczając się po sali, będą musiały zostać wyposażone w specjalne identyfikatory.

Identyfikatorów nadal nie będą musieli posiadać mieszkańcy, chcący śledzić przebieg obrad. Będą oni mogli jednak znajdować się wyłącznie w oddzielonej strefie dla publiczności, do której prowadzi wejście z innej strony budynku, niż to dla radnych. – Posiedzenia Rady nadal mają charakter otwarty i wszystkie zainteresowane osoby mogą dostać się na nie wejściem od strony Sukiennic 10 i zajmować miejsca przeznaczone dla publiczności bez żadnych identyfikatorów – mówi Wojciech Koerber z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Od najbliższego posiedzenia o bezpieczeństwo radnych mają też zadbać strażnicy miejscy, którzy w dniach posiedzeń będą pojawiać się na sali.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Andrzej Puzio 2019-02-22 15:08:07

    Mając na uwadze tragiczne zdarzenie z Gdańska, a także pogróżkami na portalach społecznościowych taka ochrona jest zasadna. Jako radny, wiceprzewodniczący komisji zdrowia i bezpieczeństwa napisałem list do Pana Prezydenta wskazując na zagrożenia dla pracowników Ratusza, ale także mieszkańców i turystów przebywających we Wrocławiu. Wskazałem takie niebezpieczne miejsca i oczekuję na reakcję urzędników. A dotyczy to konieczności zablokowania wjazdu na deptaki miejskie, jakim jest ulica Świdnicka i Oławska, a także Rynek. Wskazałem na konieczność zastosowania bramek przy schodach prowadzących na wyższe kondygnacje Ratusza i ograniczenie swobodnego dostępu bramą prowadzącą do windy. A wszystko to z myślą o bezpieczeństwie osób tam przebywających. Warto dodać, że w Ratuszu urzędują najważniejsze osoby w mieście, Przewodniczący RM i Prezydent. A jak są dotąd chronieni? W OGÓLE!!!

    2 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na którym miejscu twoim zdaniem Betard Sparta zakończy sezon zasadniczy PGE Ekstraligi?


Oddanych głosów: 141