Wiadomości

Wrocławscy studenci pomagają mongolskim dzieciom

2011-06-13, Autor: dk. mat. pras.
W zeszłym roku grupa studentów z Wrocławia zrealizowała podróż swoich marzeń. Michał, Łukasz i Jacek pojechali do Mongolii, by pomóc tamtejszym dzieciom. Mongolia to ogromny kraj, o którym Świat już dawno zapomniał, a pomoc humanitarna nie dociera w potrzebne miejsca.

Reklama

Studenci postawili na edukację. Przez ponad miesiąc uczyli podopiecznych sierocińców języka angielskiego. Ponadto zakupili wyprawki szkolne dla 50 dzieci. Wśród uczniów pojawili się także pracownicy Czyngis Chan banku, którzy również chcieli poznać podstawy języka.

Obecnie studenci szykują kolejną wyprawę do Mongolii. W tym roku pojadą już jako „Fundacja Ludzki Świat”, którą założyli niedawno.Poprzednia wyprawa wzbudziła duże zainteresowanie głównie ze względu na to, że Michał, Łukasz i Jacek sami zajęli się organizacją i zbiórką funduszy. Znalazło się sporo osób i instytucji, których zarazili swoim pomysłem. Po powrocie postanowili otworzyć „Fundację Ludzki Świat” i w tym roku chcą zorganizować dwie wyprawy. Jedna grupa pojedzie do Mongolii, a druga do Laosu. Główne zamierzenie to oczywiście nauka języka angielskiego, ale jeżeli uda im się zebrać większą kwotę, chcieliby też na miejscu pomóc domom dziecka i innym placówkom, w których będą uczyć.

 

Aby móc zrealizować ten cel potrzebne są środki finansowe. Wszystkie szczegóły dotyczące możliwości wsparcia inicjatywy „Ludzkiego Świata” i aktualności na temat pracy Fundacji dostępne na stronie www.ludzkiswiat.pl.  

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2011-06-13
  15:12:24

  0 0

  Bardzo fajna inicjatywa, tylko pogratulować !!

 • ~ 2011-06-13
  16:25:12

  0 0

  wzięli by się za pomoc naszym polskim dzieciom, a nie kase mongołom wysyłac..no ale tak...skoro caritas, pck i inne szanowne organizacje spoleczne maja wieksza reklame w tv i necie ze Mongolii pomogły, bo o tym sie bedzie mowic glosno, a zapewne slowem by nikt nie wspomnial jakby pomogli naszym maluchom

 • ~ 2011-06-13
  17:27:04

  0 0

  Drogi Panie o nicku: "Krzywy". Widocznie nie doczytał Pan na stronie naszej fundacji o zakresie naszej działalności. Pomagamy zarówno lokalnie jak i za granicą. Powyższy artykuł dotyczy naszej inicjatywy w Mongolii. Aktualnie nie zamierzamy nikomu w Mongolii przesyłać pieniędzy. Projekt Mongolia 2011 dotyczy nauki języka angielskiego przy pomocy wolontariuszy w Mongolii. Pomysł na działalność fundacji powstał na bazie potrzeb , które uznaliśmy na społecznie użyteczne( w Polsce jak i za granicą). Oprócz korzyści z edukacji dzieci i młodzieży na przykład w Mongolii, wolontariusz zdobywa doświadczenie potrzebne w życiu jak i w przyszłej pracy. W ramach naszej działalności ,zamierzamy objąć zarówno lokalnie jak i za granicą możliwie jak największą liczbę dzieci i młodzieży. Do tego niezbędne jest budowanie wiedzy o naszej fundacji w świadomości społecznej. Jednym z tych źródeł są informację , które pojawiają się w mediach. Nie jest to forma płatnej reklamy, a wybór dziennikarza, który widzi w naszej inicjatywie społeczny przykład i działanie wynikające z chęci pomocy innym. Zależy nam na budowanie świadomej , rzetelnej i uczciwej opinii społecznej. Mamy nadzieję ,że odpowiedzieliśmy na Pana wątpliwości. Zespół Fundacji Ludzki Świat

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.