Wrocławscy szczypiorniści o krok od awansu do superligi

2014-03-10, Autor: jg
Po zwycięstwie piłkarzy ręcznych Śląska w Ostrowie Wlkp. z Ostrovią 44:22 (21:9) i jednoczesnej porażce Viretu Zawiercie z Siódemką Miedzią Legnica 28:29 (14:16), wrocławianie już w następnej kolejce spotkań mogą zapewnić sobie awans do PGNiG Superligi.

W sobotę 22 marca Śląsk może zrealizować swój cel i powrócić do PGNiG Superligi. Jeśli w hali AWF Wrocław piętnastokrotni mistrzowie Polski pokonają Anilanę Łódź, to na cztery kolejki przed końcem rozgrywek I ligi (grupa B) zapewnią sobie awans. Początek meczu o godz. 18. - Już teraz gorąco zapraszamy - mówią w klubie.

Zwycięstwo w Ostrowie Wlkp. przyszło wrocławianom stosunkowo łatwo. Tylko w pierwszych minutach gospodarze toczyli wyrównany bój i w 4 min wygrywali 3:2. Jednak kilka minut później ton wydarzeniom na parkiecie nadawał Śląsk, który po kwadransie prowadził 10:6.

Do przerwy WKS jeszcze podkręcił tempo i po trzydziestu minutach było 21:9. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a Śląsk konsekwentnie powiększał przewagę, by ostatecznie zwyciężyć różnicą 22 bramek!

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Śląsk Wrocław 22:44 (9:21)

Ostrovia: Tarko, Adamczyk, Foluszny, Filipiak – Galewski 6, Bielec 5, Kierzek 2, P. Dutkiewicz 2, Pernak 2, Wojciechowski 1, K. Dutkiewicz 1, Dycfeld 1, Śliwiński 1, Górny 1, Czerwiński, Jedwabny. Kary: 14 min.

Śląsk: Schodowski, Philippe – Płonka 8, Koprowski 7, Herudziński 6, Ścigaj 5, Kryński 4, Miszka 3, Nowak 3, Wróblewski 3, Baran 2, Krupa 2. Kary: 12 min.