Wrocławscy żużlowcy bez sukcesu w mistrzostwach ekstraligi

2018-08-07, Autor: prochu

Żużlowcy Betard Sparty Wrocław nie będą dobrze wspominać niedzielnych zawodów o Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi, które odbyły się w Gdańsku. Maciej Janowski zakończył swój udział w imprezie po rundzie zasadniczej zajmując dopiero 12. lokatę, a Tai Woffinden odpadł w półfinale, ostatecznie plasując się na 9. pozycji. W zawodach nie wystapił Maksym Drabik, który uskarżał się na kłopoty zdrowotne.

Zawody są takim "polskim Grand Prix", teoretycznie z udziałem najlepszych zawodników najwyższej klasy rozgrywkowej. I choć powolutku ranga tej imprezy rośnie, to jednak nadal część żużlowców nie traktuje ich w pełni poważnie. Dziwić może termin tych zawodów, po odbywały się one dzień po Indywidualnych Mistrzostwach Polski i zaledwie dwa dni po rywalizacji juniorów. Przykładowo świeżo upieczony Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski - Daniel Kaczmarek - startował w piątek (MIMP), sobotę (IMP) i niedzielę (IMME). Ostatniego dnia nie przywiózł ani jednego "oczka".

Maciej Janowski uzbierał 6 punktów, a w jednym z biegów został wykluczony za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze, co było decyzją co najmniej kontrowersyjną. Kapitan Betard Sparty nie załapał się do półfinałów, za to w nich pojechał Tai Woffinden, który w rundzie zasadniczej zdobył 9 punktów. W decydującym o starcie w finale biegu motocykl Brytyjczyka zdefektował.

W poniedziałek zawodnicy wrócili do poważnego ścigania - odbyły się kolejne mecze ligi angielskiej. Belle Vue Aces, gdzie startują Max FrickeDamian Dróżdż, przegrali z King's Lynn Stars 44:46. Spartanie zdobyli odpowiednio 9 (2,3,3,1) i 3+2 (0,1*,0,2*) punkty.