Wiadomości

Wrocławska komunikacja i drogi na 100 dni przed Euro. Czy będą korki? [FILM]

2012-02-29, Autor: red
Euro już za 100 dni. Jak miasto przygotowane jest pod względem komunikacji i infrastruktury? Czy Euro dało impuls do rozwoju miasta w tym aspekcie? Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy odpowiedzieć podczas rozmowy ze specjalistami od komunikacji i dróg.

Reklama

Do dyskusji, zorganizowanej we wrocławskim klubie Paparazzi przez nasz portal wspólnie z Radiem Wrocław, zaprosiliśmy ekspertów z dziedziny komunikacji.

W rozmowie udział wzięli Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje, odpowiedzialnej za nadzór nad najważniejszymi budowami infrastrukturalnymi w mieście, Igora Gisterka z Zakładu Transportu Szynowego Politechniki Wrocławskiej, Mateusza Niedzielę z Wrocławskiego Forum Komunikacyjnego i Bartłomieja Knapika - dziennikarza "Faktu". Debatę poprowadzili Dariusz Wieczorkowski z Radia Wrocław oraz Jarosław Garbacz - szef redakcji portalu tuWrocław.com.

Podsumowaliśmy wszystkie najważniejsze inwestycje przed piłkarskimi mistrzostwami w stolicy Dolnego Śląska. Oceniliśmy funkcjonowanie nowej infrastruktury drogowej przy Stadionie Miejskim, funkcjonowanie komunikacji i Tramwaju Plus, wady i zalety Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem czy to, jak spisują się węzły przesiadkowe.

Oceniliśmy też jak inwestycje będą służyć mieszkańcom miasta pod zakończeniu meczów Euro we Wrocławiu. Podjęliśmy się także próby analizy czego w komunikacji i infrastrukturze brakuje, a co zdecydowanie poprawiło komfort podróżowania po Wrocławiu. Dyskusji można wysłuchać też dziś na antenie Radia Wrocław po godz. 16.

Kolejna dyskusja w naszym cyklu poświęcona będzie Stadionowi Miejskiemu. Odbędzie się pod koniec marca.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~havranek 2012-02-29
  11:19:30

  0 0

  Bardzo podoba mi się pointa pana Knapika. I mam przeczucie graniczące z pewnością, że wyjdzie z tego jakże polskie "zastaw się, a postaw się".

 • ~w 2012-02-29
  13:25:22

  0 0

  dyskusja czy cokolwiek da Tramwaj Plus jest po prostu smieszna, dodali dwie linie tak naprawde na juz niezle obsadzonych liniach, a usuneli inne srodki trasnportu jak autobusy i tramwaje ktore jada w okolicy. Tramwaj Plus mial jezdzic na Sepolno, na Nowy Dwor i lotnisko i na Psie Pole i to by byla roznica w jakosci. Ten ogryzek co jest to jest zenada

 • ~ 2012-03-01
  07:40:02

  0 0

  T+ to największe wydymanie mieszkańców od lat- miało to poprawić KZ a co się dzieje to widać- trzeba ciąc resztę połączeń że y utrzymać T+..........o to chodziło przy wydawaniu kilkuset milionów????????

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.