zamknij

Wiadomości

Wrocławska kuria organizuje Dni Judaizmu

2020-01-13, Autor: bas

Już w najbliższy piątek obchodzony będzie Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. Z tej okazji Archidiecezja Wrocławska przygotowała trzydniowy cykl wydarzeń z okazji święta obchodzonego przez polskich katolików.

Reklama

„Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” – to cytat z Księgi Wyjścia, który przyświeca wrocławskim wydarzeniom z okazji Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. Święto to zostało ustanowione przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, a jego celem jest ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną tajemnicę.

Wrocławskie obchody rozpoczną się już w środę. Tego dnia w Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38 odbędzie się promocja książki „Przewodnik po żydowskim Wrocławiu” autorstwa Tamary WłodarczykJerzego Kichlera. Początek spotkania zaplanowano na godz. 19:00.

W czwartek w Auli Papieskiego Fakultetu Teologicznego przy pl. Katedralnym 1 o godz. 18:30 odbędzie się dwugłos „Znaczenie dnia świętego dla chrześcijan i Żydów”, w którym dyskutować będą rabin David Basok i ks. dr hab. Grzegorz Sokołowski, prof. PWT. Po spotkaniu zaplanowana jest wspólna Liturgia Słowa Bożego pod przewodnictwem abp. seniora Mariana Gołębiewskiego.

ZOBACZ TEŻ: Tłumy na otwarciu Biblioteki Żydowskiej we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

W piątek z kolei uroczystości przeniosą się do Synagogi pod Białym Bocianem. O 17:30 odbędzie się tam wprowadzenie do modlitwy wygłoszone przez rabina Davida Basoka, a następnie Otwarte Nabożeństwo Szabatowe. Później zaplanowany jest Kidusz z poczęstunkiem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorem wrocławskich obchodów jest Archidiecezja Wrocławska i jej partnerzy: Papieski Wydział Teologiczny, Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu i Towarzystwo i. Edyty Stein. Wydarzenie sponsoruje zaś Gmina Wrocław.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Zet 2020-01-13 15:40:55

    Nie znane mi są przypadki, by dni chrześcijaństwa odbywały się w synagogach! Jak tak dalej pójdzie, to okaże się, że Judasz zostanie wyniesiony na ołtarze! Jako że już są snute haggady, że biedy Judełe zrobił tylko to, co Wszechmocny zaplanował, jest więc całkowicie niewinny...

    53 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ratownicy medyczni powinni dostać podwyżki?

Oddanych głosów: 360