Edukacja i nauka

Wrocławski ZUS organizuje spotkanie: urzędnicy odpowiedzą na pytania mieszkańców

2012-08-08, Autor: jg
Jak złożyć wniosek o rentę lub emeryturę? Co zrobić, by ubiegać się o wcześniejszą emeryturę, czy jak obliczyć swój kapitał początkowy? Tego między innymi będzie można się dowiedzieć biorąc udział w bezpłatnym spotkaniu „Vademecum spraw urzędowych - ZUS” w jednej z wrocławskich placówek.

Reklama

W najbliższy poniedziałek (13 sierpnia) we wrocławskim oddziale ZUS przy ul.Pretficza11 na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane ze składkami emerytalnymi i rentowymi.

- Nasi eksperci zajmą się każdym przypadkiem indywidualnie. Wytłumaczą także, jak korzystać z  Bezpłatnej Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Dzięki któremu bez wychodzenia z domu można sprawdzić swoje dane zgromadzone w ZUS oraz mieć dostęp do wszelkich usług świadczonych przez nasz zakład – opowiada Iwona Kowalska, rzeczniczka wrocławskiego oddziału ZUS-u.

Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach programu „Dolnośląski Senior w Formie”.

– Wiemy, że kwestie związane z tego typu świadczeniami budzą wiele pytań i wątpliwości wśród Seniorów. Dlatego postanowiliśmy zorganizować takie zajęcia. Wierzymy, że dzięki nim kwestie do tej pory zawiłe staną się bardziej zrozumiałe – mówi Ewa Nieckarz, ze Stowarzyszenia Forum Medicum, koordynatora programu „Dolnośląski Senior w Formie”.

„Vademecum spraw urzędowych – ZUS” rozpocznie się 13 sierpnia o godz. 13 i potrwa godzinę. Udział w nim jest bezpłatny, nie trzeba się też wcześniej zapisywać.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~pacjent 2012-08-08
    13:53:43

    0 0

    ale na pue zus nic nie ma, wiec co będa wyjaśniać? Takie dane co oni tam wyswietlają to każdy ma u siebie w paierach od poracodawcy, a kase i tak przekręcą bo napisza że nie otrzymali pomimo tego że ją otrzymali, a dyrektor nawija że zminiły sie przepisy KPA czego fakt nie nastąpił. Wiekszych ściemniacy to w organach państwa nie ma.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kogo w wyborach we Wrocławiu powinna poprzeć Koalicja Obywatelska?
Oddanych głosów: 1988