Wrocławskie akcenty w sukcesie na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy

2016-07-11, Autor: Bartosz Senderek

Zwycięstwo w klasyfikacji medalowej na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy to niekwestionowany sukces naszych reprezentantów. Polscy lekkoatleci przywiozą z Amsterdamu aż 12 medali. Część z nich wywalczyli sportowcy związani z Wrocławiem.

Reprezentacja Polski podczas mistrzostw Europy wywalczyła 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal. Taka liczba zdobyczy pozwoliła naszym lekkoatletom na wyprzedzenie reprezentacji Niemiec i Wielkiej Brytanii oraz zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Podczas zawodów złote krążki wywalczyli: Adam Kszczot (bieg na 800 m), Robert Sobera (skok o tyczce), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Paweł Fajdek (rzut młotem), Angelika Cichocka (bieg na 1500 m) oraz Anita Włodarczyk (rzut młotem). Na drugim stopniu podium stawali: Marcin Lewandowski (bieg na 800 m), sztafeta 4 × 400 m w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina oraz Rafał Omelko; Karol Hoffmann (trójskok), Michał Haratyk (pchnięcie kulą) oraz Joanna Linkiewicz (bieg na 400 m przez płotki). Brązowy medal w rzucie młotem wywalczył Wojciech Nowicki.

Wśród medalistów mamy sporo akcentów Wrocławskich. Piotr Małachowski, który wywalczył złoty medal w rzucie młotem, na co dzień jest żołnierzem 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego we Wrocławiu oraz zawodnikiem Śląska Wrocław.

Złoty medal w skoku o tyczce zdobył urodzony we Wrocławiu Robert Sobera – od 2011 roku zawodnik KS AZS AWF Wrocław. Sobera wcześniej trenował w MKS-MOS Wrocław.

Trzy czwarte srebrnej sztafety 4 × 400 m stanowią również zawodnicy związani z naszym miastem. Jakub KrzewinaŁukasz Krawczuk reprezentują barwy Śląska Wrocław, a urodzony w stolicy Dolnego Śląska Rafał Omelko jest zawodnikiem miejscowego AZS-AWF.

Barwy tego samego klubu reprezentuje 26-letnia wrocławianka, Joanna Linkiewicz – srebrna medalistka w biegu na 400 m przez płotki.