Wiadomości

Wrocławskie MPK szuka motorniczych. Co zrobić, żeby kierować tramwajem?

2016-02-14, Autor: jg
Już niebawem pracę w MPK Wrocław rozpocznie setny uczestnik kursu dla przyszłych motorniczych, organizowanego przez miejskiego przewoźnika. W szkoleniu rozpoczętym w lutym bierze udział 18 osób. Po zdanym egzaminie czeka na nich praca za sterami wrocławskich tramwajów.

Reklama

– Prowadzimy szkolenia od grudnia 2013 roku. Wyszkoliliśmy już 99 osób, z czego 95 podjęło zatrudnienie w MPK Wrocław – komentuje Liliana Rabczyńska, kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju w komunikacyjnej spółce.

 

Ruszyła też rekrutacja kandydatów do udziału w VIII kursie na motorniczych, organizowanym przez wrocławskiego przewoźnika. Osób zainteresowanych udziałem w poprzednich szkoleniach było ponad 800.

 

Ale żeby rozpocząć naukę jazdy tramwajem, trzeba spełnić kilka wymagań (m.in. posiadać prawo jazdy kategorii B i znać topografię Wrocławia) oraz przejść proces rekrutacji składający się z testów wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego i znajomości miasta oraz rozmów kwalifikacyjnych.

 

 

Jednym z obecnych kursantów jest Arkadiusz Rugała, który wcześniej był taksówkarzem. – Zdecydowałem się na zmianę pracy, bo MPK to stabilna firma, która gwarantuje mi stałą pensję co miesiąc. Polecali mi ją moi znajomi, pracujący jako kierowcy i motorniczowie. Rekrutację przeszedłem bez problemu. Jeżdżąc taksówką musiałem dobrze znać miasto, więc najłatwiejszy dla mnie był test na znajomość topografii miasta – opowiada.

 

– Trochę bardziej stresowałem się przed rozmową kwalifikacyjną, ale udało się i dostałem się na kurs. Do tej pory wyjeździłem 18 godzin. Na początku trochę brakowało mi kierownicy, ale już się przyzwyczaiłem i przyznaję, że jazda tramwajem bardzo mi się podoba – dodaje kursant.

 

Szkolenie przyszłych motorniczych trwa około 3-4 miesiące i obejmuje zajęcia teoretycznie i praktyczne.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
  • ~von 2016-02-12
    11:08:33

    7 0

    "Osób zainteresowanych udziałem w poprzednich szkoleniach było ponad 800." - no proszę, chętnych nie brakuje. Dla mnie poprowadzenie tramwaju to było jedno z takich dziecięcych marzeń i dlatego wszystkim, którzy wcielają je w życie życzę powodzenia i samych udanych kursów :)

  • ~ 2016-02-12
    11:38:02

    3 1

    przyzwyczaiłem i przyznaję, że jazda tramwajem bardzo mi się podoba,pojezdzisz 1000godzin szybko zemienisz zadnie czy ci sie tak podoba

  • ~Oooo 2016-02-12
    14:49:02

    4 0

    200 h miesiecznie zero planów na przyszłość rozwalony kręgosłup i praktycznie jesteś nikim i jak ci zdrowie nie pozwoli pracować to kop w d...ę . Powodzenia

  • ~Frank 2016-02-12
    19:11:19

    8 1

    Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu jak się dowiadywałem, to kurs na tramwaj kosztował około 4 tys zł. Trzeba na głowę upaść żeby tyle dać za taki kurs. W całym mieście jedna firma jeżdżąca tramwajami i jak się na pracę nie załapiesz, albo cię zwolnią, to pieniądze i czas wyrzucone w błoto, bo drugiej podobnej firmy w mieście nie ma. To już lepiej zrobić prawo jazdy na autobus, przynajmniej jak w jednej firmie nie wyjdzie, to można iść do innej.

  • ~Nani 2016-02-15
    08:42:40

    3 0

    Tramwaje nie jeżdżą tylko w jednym mieście, poza tym nikt nikogo nie zmusza do szkoleń, to kurs dla chętnych, których jak widać nie brakuje.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.