Wrocławskie siatkarki przegrały, ale postraszyły mistrzynie Polski [RELACJA]

2019-03-02, Autor: prochu

Wygrana w pierwszym secie i wyrównana walka w drugim to za mało, by myśleć o wywalczeniu choćby punktu w starciu z ekipą mistrzyń Polski. Siatkarki Volley Wrocław uległy w przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Chemikowi Police 1:3.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli wrocławianek. Pewne przyjęcie zamieniane było na poprawne ataki. Co najważniejsze - punktowały wszystkie siatkarki, co nie ułatwiało sytuacji przyjezdnych. Dobra dyspozycja w polu serwisowym Natalii Gajewskiej pozwoliła na zdobycie odpowiedniej przewagi, którą udało się dowieźć do końca partii. Trochę niespodziewanie #VolleyWrocław wygrał pierwszą partię 25:20.

W drugim secie wrocławiankom niewiele zabrakło do kolejnego zwycięstwa, bo choć w trakcie partii mistrzynie Polski prowadziły już 16:11, to podopieczne Marka Solarewicza zdołały wyrównać. Końcówka należała już jednak do policzanek - wynik 25:22 dla Chemika oznaczał remis 1:1 w meczu.

W kolejnych odsłonach spotkania wdarło się zdecydowanie za dużo luzu do gry gospodyń. To bezlitośnie wykorzystała ekpia mistrza Polski. Coraz częściej do głosu dochodziła Chiaka Ogbogu, która nie tylko atakowała, ale świetnie spisywała się także w bloku. Trener Marek Solarewicz próbował pobudzić zespół zmianami, jednak nie przynosiło to odpowiedniego rezultatu. Mistrzynie Polski wrzuciły wyższy bieg i trzeciego seta wygrały do 15, a czwartą - ostatnią - partię do 18.

Dobre spotkanie po stronie #VolleyWrocław rozegrała Karolina Pancewicz, która często broniła niewiarygodne piłki. Niestety, nie często udało się wyprowadzić punktowy kontratak. Mimo walki - ostatecznie to ekipa mistrza Polski triumfowała w spotkaniu i jest prawie pewna zajęcia pierwszego miejsca po zakończeniu fazy zasadniczej. Wrocławianki z kolei spadły na 11. miejsce w tabeli i właściwie już mogą szykować się na batalię o pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Co prawda #VolleyWrocław ma jeszcze matematyczne szanse na wydostanie się ze strefy barażowej, ale musiałby wygrać ostatni mecz z Developresem Rzeszów i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych potyczkach.

#VolleyWrocław - Chemik Police 1:3 (25:20, 22:25, 15:25, 18:25)
#VolleyWrocław: Rasińska (12), Soter (8), Murek (8), Gajewska (3), Potokar (15), Łozowska (10) Pancewicz (L) oraz Piśla, Gancarz (1), Wołodko (1), Irzemska (1).
Chemik: Busa (13), Pleśnierowicz, Chojnacka (7), Gamma (2), Ogbogu (15), Mędrzyk (2), Krzos (L) oraz Grajber (5), Bednarek (1), Łukasik (17), Mirković (2).

MVP spotkania: Chiaka Ogbogu.