Wrocławskie siatkarki wygrały ważne spotkanie, ale jeszcze nie są pewne awansu

2013-02-28, Autor: jg/impelwroclaw.pl
Siatkarki Impela Wrocław w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pokonały BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2. Spotkanie dostarczyło ogromnej ilości emocji.

W pierwszym secie obie drużyny rywalizowały punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej wrocławianki prowadziły 8:7. Na drugiej utrzymały jednopunktowe prowadzenie. Końcówka seta była bardzo interesująca, lecz to bielszczanki zachowały więcej zimnej krwi i rozstrzygnęły jego na swoją korzyść, wygrywając 25:22.

Drugi set lepiej rozpoczęły zawodniczki BKS-u, które prowadziły 7:3. Dzięki asom serwisowym Katarzyny Koniecznej Impelki doprowadziły do wyrównania. Katarzyna Konieczna w całym spotkaniu zdobyła 6 punktów bezpośrednio z zagrywki. Na drugiej przerwie technicznej wrocławianki prowadziły 16:13. Podopieczne Tore Aleksandersena w końcówce seta zagrały bardzo pewnie i zwyciężyły 25:20.

Trzeci set także toczył się po myśli wrocławianek, które doskonale serwowały i blokowały. Maja Ognjenović zdobyła pięć punktów blokiem w meczu. Impelki prowadziły 8:7 na pierwszej przerwie technicznej, a na kolejnej już 16:12. Wrocławianki przewagę utrzymały do końca tej partii, którą zwyciężyły 25:16.

Czwarty set wrocławianki zaczęły od wysokiego prowadzenia. Po asie serwisowym Makare Wilson na tablicy świetlnej widniał wynik 6:2 dla Impela. Bielszczanki zaprezentowały kilka udanych akcji i doprowadziły do remisu. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły 15:16. Dalszy fragment spotkania dostarczył wielu emocji. Po obu stronach siatki nie było straconych piłek. Przyjezdne w tej partii skuteczniej atakowały i wygrały ją 25:21.

Decydujący set od samego początku układał się po myśli gospodyń, a w polu zagrywki kolejny raz bardzo dobrze spisywała się Katarzyna Konieczna. Impelki w tym secie prowadziły 10:5, 12:5 i ostatecznie zwyciężyły 15:9, a w całym meczu 3:2.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy BKS-em Aluprof Bielsko-Biała a Impelem Wrocław odbędzie się 6 marca. Finał Pucharu Polski rozegrany zostanie w Pile 9-10 marca 2013 roku.

Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 25:20, 25:16, 21:25, 15:9)
Impel Wrocław: Ognjenović 12, Konieczna 21, Pyziołek 22, Polak 18, Wilson 9, Djurisić 4, Medyńska (libero) oraz Rosner, Mroczkowska.
BKS Aluprof Bielsko-Biała: Wołosz 6, Frąckowiak 14, Sieczka 11, Łyszkiewicz 5, Bergrova 10, Pelc 10, Sawicka (libero) oraz Cella, M. Wojtowicz, Czypiruk-Solarewicz 8, G. Wojtowicz 1, Szymańska.