Edukacja i nauka

Wrocławskie ZOO gotowe na wszystko. Zwierzęta pod stałym nadzorem

2013-12-05, Autor: jg
Prowadząc hodowlę zwierząt, również tych niebezpiecznych, ogrody zoologiczne cały czas muszą zachowywać środki ostrożności, aby ani zwierzętom ani odwiedzającym i mieszkańcom miasta nie stała się żadna krzywda. Z tego powodu do sytuacji awaryjnych ZOO przygotowane jest na co dzień.

Reklama

Zapowiadane silne wiatry nie wymagają specjalnych przygotowań. Z ich powodu na pewno pracownicy ochrony, czuwający w ogrodzie przez całą dobę, dokładniej będą sprawdzać czy wszystko jest w porządku, ale pozostałe procedury zostaną wykonane tak jak wg standardowego schematu.

 

Codziennie zwierzęta, które mogłyby zagrozić ludziom zabezpiecza się w ich nocnych kwaterach. Na następny dzień pracownicy przed wypuszczeniem podopiecznych dokładnie sprawdzą czy wszystkie zabezpieczenia działają prawidłowo.

 

 

– Same zwierzęta na razie nie wykazują żadnych oznak związanych z pogorszeniem pogody. Wrocławskie słonice, na przykład kiedy nadchodzi burza lub silne wiatry, stają się niespokojne i pobudzone. Na chwilę obecną zachowują się jeszcze tak jakby nic nie miało się wydarzyć – mówią pracownicy wrocławskiego ZOO.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ufasz Jackowi Sutrykowi?Oddanych głosów: 2381