Wiadomości
Wrocławskie ZOO na wiosnę aż kipi od zmian i nowości
Prace na budowie Afrykarium-Oceanarium przebiegają zgodnie z planem. W środku pawilonu w dalszym ciągu powstają sztuczne skały oraz dziesiątki metrów kwadratowych posadzek z artbetonu, które znajdują się w holu głównym oraz na wszystkich ścieżkach dla zwiedzających. Dzięki precyzyjnej pracy hiszpańskich specjalistów od wystroju, zwiedzający poczują się jakby rzeczywiście odbyli podróż na inny kontynent.
Zobacz także
>Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy Afrykarium w naszym ZOO.
Wykonano aranżację przestrzeni dla nasadzeń roślinnych i przystąpiono do zasypywania podłoża pod rośliny w dżungli Kongo. W tym celu dostarczono 600 m3 keramzytu, który mieścił się w 10 ciężarówkach oraz 1800 m3 substratu rozładowanego z 36 tirów. W najbliższych dniach do wrocławskiego zoo przyjedzie transport roślin z Holandii.
W dalszym ciągu trwa instalacja urządzeń do filtrowania wody w basenach, pomp, rurociągów, instalacji elektrycznych, oświetlenia i nagłośnienia, a także praca wykończeniowa w restauracji, salach edukacyjnych i zapleczach. Pierwsze szklane tafle montowane są już na elewacji budynku od strony wejścia.
Niezwykle cenny gatunek żółwia czerwonoszyjego stawowego (Mauremys nigricans) przybył do nas z ZOO w Munster. Młode żółwie mają obecnie około 7 miesięcy, mierzą 4,5-5,5 cm długości, a ich waga to zaledwie 16-31 gramów. Dorosłe osobniki tego gatunku mogą osiągnąć 18-25 cm. Gady te zwane są inaczej żółwiami rzecznymi z Kwantung i są niezwykle rzadkie – znajdują się na liście 40 gatunków żółwi krytycznie zagrożonych wyginięciem.
Ostatniego żywego osobnika widziano w naturze w latach 90. Pierwotnie żółwie te występowały w południowych Chinach, w prowincjach Guangdong i Guangxi i prawdopodobnie w północnym Wietnamie. Obecnie gatunek ten spotkać można jedynie w ogrodach zoologicznych i rezerwatach. Mamy nadzieję, że nasze maluchy staną się w przyszłości rodzicami kolejnego pokolenia tych niezwykle rzadkich zwierząt. Obecnie zwierzęta te przebywają na zapleczu.
Ze względu na zapowiadaną piękną pogodę, sezonowe wejście Bramą Japońską od strony Odry będzie czynne już w ten weekend, czyli 29 i 30 marca. Jest to dobra alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcą połączyć spacer po wałach czy przejażdżkę rowerową z wizytą w ZOO.
– Zmotoryzowanych informujemy, że miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Na Grobli, zaraz za Kładką Zwierzyniecką. W poniedziałek brama będzie nieczynna, jednak już od 1 kwietnia do końca września będzie można korzystać z tego sezonowego wejścia codziennie – tłumaczą przedstawiciele ZOO.
Tagi: ZOO WROCŁAW, ogród zoologiczny we Wrocławiu, wrocławskie zoo, brama japońska, afrykarium, Oceanarium, afrykarium zoo wrocław, afrykarium budowa, zółw czerwonoszyi stawowy
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Miejsca we Wrocławiu zagrożone powodzią. Gdzie mogą wylać rzeki?
141428 -
Zanim powstała Magnolia Park, była tu rzeźnia. Tak wyglądała
74556 -
Odra pod Wrocławiem może być najwyższa w historii
41103 -
Dolny Śląsk: Alarm na rzekach już w 45 miejscach. Błyskawicznie przybywa wody! [AKTUALNY STAN RZEK]
39345 -
Wrocławskie ulice, których już nie ma na mapie
30356
Najczęściej komentowane
-
Miejsca we Wrocławiu zagrożone powodzią. Gdzie mogą wylać rzeki?
5 -
Korek-gigant na Jagodnie. Ludzie nie mogą wejść do autobusów
5 -
Intel wstrzymuje plany wielkiej inwestycji pod Wrocławiem
3 -
Nadciąga kataklizm. Gdzie jest niż genueński Boris? Najnowsza prognoza i radar na żywo
3 -
Wrocław: "Mrówkowiec" jest jak małe miasteczko. Na dachu powstała nawet... plaża
2
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert