Sport

WRONBA: Mistrzowie na kolanach

2009-11-13, Autor: Piotr Kolisko
Najlepszy zespół ubiegłego sezonu ligi WRONBA nie rozpoczął dobrze obecnych rozgrywek.

Reklama

W ostatni weekend odbyła się kolejna kolejka rozgrywek ligi Gigawat WRONBA. W spotkaniach najwyższego szczebla rozgrywek zespół R.Eldo&Rado dosyć niespodziewanie pokonał mistrza SuperWRONBY drużynę Jordahl&Pfeifer 64:41. Koszykarze byłego DSWE jednej z najbardziej utytułowanych ekip w całej lidze Wronba tylko w pierwszej kwarcie toczyli wyrównaną walkę z zespołem beniaminka ligi.

 

Koszykarze R. Eldo&Rado swoją wygraną okupili stratą Patryka Sieka, który po 8 minutach gry opuścił parkiet ze złamanym nosem. Taki obrót spraw jak się okazało bardzo zmotywował zawodników Eldo, którzy stopniowo powiększali swoja przewagę. Na słowa uznania zasługują zwłaszcza wysocy zawodnicy zwycięskiego zespołu: Max OtrębaKrzysztof Herbut, którzy po tym spotkaniu zostali nominowani do piątki najlepszych zawodników kolejki.

 

Właśnie dyspozycja Herbuta jest jedną z największych niespodzianek obecnego sezonu gdyż 34-letni zawodnik notuje przeżywa swojądrugą koszykarską młodość rozgrywając doskonały sezon i zdobywając średnio 12 punktów w meczu.

 

W innym spotkaniu SuperWRONBY drużyna Tako AR pokonała zespół Kocuła Team, w którego składzie zobaczyliśmy dotychczas spełniającego funkcję trenera zespołu Macieja Zarembę. Niestety jego 14 punków nie pomogło Kocule w odniesieniu zwycięstwa gdyż przez całe spotkanie zawodnicy Kocuły nie potrafili znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowanych niskich zawodników Tako AR: Domagałę i Kuciembę, którzy w sumie zdobyli dla swoejgo zespołu 25 punków.

 

Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań 4. kolejki ligi WRONBA:

 

SuperWRONBA

 

R. Eldo & Rado - Jordahl&Pfeifer 65:41 (35:27)

 

R. Eldo & Rado: Otręba 22, Kolisko 16(2), Herbut 13(1), Kaczor 6, Korczyński 5(1), Chlebowski 3(1), Urbaniak 0, Siek 0

Jordahl&Pfeifer: Kowalski 8, Kalwasiński 8(2), Stachowiak 6, Grzegorski 5(1), Kinal 4, Kaca 3(1), Mleczko 3, Zagórski 2, Żygadło 2, Sajdak 0

 

Tako AR - Kocuła Team 59:38 (27:22)

 

Tako AR: Domagała 14(2), Kuciemba 11(2), Olech 8, Wasilewski 8, Dul 6, Markowski 5, Graboń 4, Dzieciniak 2, Tytko 1

Kocuła Team: Zaremba 14(1), Koremba 14, Wierzgacz 4, Gawlik 2, Piątkowski 2, Wnukiewicz 2, Białorucki 0, Wawrzyniak 0, Kowalski 0, Halikowski 0

 

1.liga

 

OSiR Sobótka - Greno 59:44 (27:26)

 

OSiR Sobótka: Leszczyński 15, Bohdziul 13(2), Soboń 11(1), Merecki Maciej 7, Kosmala 6, Jabłoński 3(1), Murawski 3(1), Merecki Jakub 1

Greno: Rotnicki 13(3), Czawłytko 11, Rzyczkowski 9(1), Bęben 9, Chlebicki 2, Staniów 0, Hoffman 0, Kozik 0, Chałupa 0

 

Powerman Sport - Gen Komputer 64:60 (30:26)

 

Powerman Sport: Nikitiuk 24(5), Jurkiewicz 18(1), Skiba 8, Stasieńko 6, Milejski 6, Jahn 2, Maliszewski 0, Traczyk 0

Gen Komputer: Ferenc 16(1), Krupa 14(1), Lipczyński 10(1), Raczkowski 8, Groń 8, Kwolek 2, Pośpiech 2, Jeżewski 0

 

2.liga

 

Łże Elity - Zadymki Trzebnica 50:22 (16:12)

 

Łże Elity: Drobiński Michał 17(3), Barcewicz 8, Drobiński Krzysztof 6, Przystał 5, Gruszka 4, Słapa 4, Łączny 3(1), Witkowski 3(1), Olejniczak 0, Bury 0

Zadymki Trzebnica: Fedyk 6(1), Widurski Arkadiusz 5(1), Lachowski 4, Jaremkiewicz 3, Zarzeczny 2, Czuchwicki 2, Widurski Tomasz 0, Jakusek 0, Olejniczak 0

 

McDonald's - Szwedzkie Pompy 64:46 (36:27)

 

McDonald's: Sikora 14, Kucharski 13(3), Cywiński 13, Urbańczyk 12(1), Augustynowicz 4(1), Paliwoda 4, Jaskułowski 2, Podleśny 2, Żygadło 0, Dajewski 0

Szwedzkie Pompy: Kogut 24(6), Okraszewski 16(1), Krzysztowczyk 4, Szlęzak 2, Bielawski 0, Siedlecki 0, Dorada 0

 

Endomed - Fallimagni 56:55 (18:22)

 

Endomed: Mańczak 23(4), Langowski Tomasz 15(1), Kalwasiński 7(1), Magott 6, Otwinowski 2, Langowski Bartosz 2, Brust 1

Fallimagni: Zuber 15, Grzela 14(1), Krasnodębski 8, Chałupa 5, Więcek 4, Surmiak 4, Jastrzębski 3, Barski 2

 

3.liga

 

IBC Frigo - Spartanie 58:50 (32:29)

 

IBC Frigo: Palm 17(1), Michalak Przemysław 16, Adamowicz 8(1), Bąkowski 6, Reizer 5, Tur 4, Michalak Dariusz 2

Spartanie: Dudek 19(5), Kamieniecki 12(4), Jankowski 6, Żydak 4, Nita 3, Dul 2, Mazur 2, Dulas 2, Orator 0

 

Kogucik - Meblar System 54:44 (18:15)

 

Kogucik: Krzyczmonik 18(1), Krawczyk 18(2), Figaszewski 7, Skibicki 5, Walczak 3, Pietryga 2, Skrzypiec 1

Meblar System: Heider 14(3), Wiercik 10, Sarnecki 8(1), Drwięga 7, Potocki 4(1), Tabiś 1, Gryszkiewicz 0

 

Eurobank - Tel Raf 58:47 (23:22)

 

Eurobank: Smutkiewicz 30(2), Kuleta 14, Świebocki 7(1), Chojnacki 2, Szafrański 2, Sito 2, Kaniak 1

Tel Raf: Sarnicki 18(1), Piechota 15(1), Madziarski 10, Poznański 4, Mucha 0

 

Napalm - Cosmodisc 30:28 (15:13)

 

Napalm: Sokołowski 15(1), Góralski 5, Łopuszyński 4, Gałka 2, Świstowski 2, Zadygowicz 2, Makowski 0, Klisiewicz 0

Cosmodisc: Omański 11(1), Domagała 8(2), Pułaczewski 5, Zychla 4, Paluch 0, Struzik 0, Preisner 0, Przysada 0, Romanów 0, Danecki 0, Balcerzak 0

 

MUKS Błękitni Bielany - Tiradores 47:33 (18:19)

 

MUKS Błękitni Bielany: Kociałkowski 12(1), Siennicki 10, Szeląg 9(2), Potoczek 5, Mazur 4, Kołacz 3, Jarmakowicz 3, Adetiloye 1, Skrzydelski 0, Zaremba 0, Cieślak 0

Tiradores: Sobolewski 11(1), Szkudlarski 6(1), Hejduk 5(1), Rutkowski Grzegorz 4, Kwiatkowski 4, Niedzielski 3, Rutkowski Roman 0

 

KFC - ABC Team 60:38 (33:18)

 

KFC: Bednarski 10, Kowalczyk 10(2), Jędrychowski 9, Kukuła 9, Kołodziej 8, Lewandowski 7, Sielecki 4, Krawczyk 3, Pajkert 0

ABC Team: Florczyk 12(2), Sztachelski 9(1), Koćwin 5(1), Młyńczak 4, Grabiński 4, Cyunelis 2, Rzeźnik 2, Kłak 0

 

Rogalik Środa Śl. - Drużyna A 50:36 (29:22)

 

Rogalik Środa Śl.: Kuras 13(1), Marczak 11, Palczyński 11(1), Sawczyk 6, Juzyk 5, Wargal 4, Pyż 0, Kempiak 0

Drużyna A: Jankowski 8, Biczysko 7(1), Truchan 6, Kazimierowicz 6, Prostak 4, Ciszek 3, Król 2, Posadowski 0

 

Koledzy Brojana - Dlaczego 53:40 (33:18)

Koledzy Brojana: Gęsicki 20(3), Korczyński 10(3), Sekuna 6(1), Chmiel 5, Surowiec 4, Dąbrowski 4(1), Brojanowski 4

Dlaczego: Kowalski 21, Chudy 9, Mozoła 4(1), Grabowiecki 4, Kaczara 2, Bielawski 0, Caliński 0

 

Kantor Dukat - Piżmaki 64:27 (27:11)

Kantor Dukat: Stefańczyk Łukasz 17(1), Szczęsny 15, Dojnikowski 13, Jakubowski 8, Stefańczyk Tomasz 7, Paprocki 4, Sobota 0, Rutski 0

Piżmaki: Czarnocki 11(2), Stachowski 5(1), Miśków 5, Dąbrowski 2, Dybski 2, Sztobryn 2, Kołodziej 0

 

Tar Hells 3tk - Baczo K Oleśnica 44:42 (20:19)

 

Tar Hells 3tk: Mikołajko 21(2), Zemlak 13(2), Machalski 6, Górski Michał (2) 4, Komza 0, Taraga 0, Górski Łukasz (2) 0, Grzesiak 0

Baczo K Oleśnica: Woźny 10, Siworski 9, Rytkowski 6, Osuch 5, Gomulski 5(1), Turczyn 4, Szatkowski 3(1)

 

LcA Legnica - BSK Park 34:27 (15:12)

 

LcA Legnica: Długołęcki Marcin 11, Nadybski 10, Głowaczewski 5(1), Terlecki 3(1), Muraszko 3(1), Długołęcki Grzegorz 2, Korczyński 0, Wanot 0, Marcoń 0

BSK Park: Zipser 9, Chodaczek 5(1), Rowiński 5, Hetman 4, Kubacki 4, Dumin 0, Sierakowski 0, Osadca 0, Nahirny 0

 

WuTeam - Nocne Marki 57:43 (29:23)

 

WuTeam: Markowicz 15, Pietraho Michał 11, Prusaczyk 8, Barys Maciej 6, Barys Tomasz 5(1), Szkoła 4, Pietraho Tomasz 4, Kowal 4

Nocne Marki: Ptak 16(1), Mazur 10, Nawrocki 8, Piskozub 4, Gołąb 3(1), Golus 2, Przysiężny 0, Wojczyszyn 0

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak powinniśmy świętować 11 listopada?





Oddanych głosów: 1076