Sport

WRONBA: Szczęśliwe zwycięstwo Pakartu

2009-10-31, Autor: Piotr Kolisko
Rafał Pomianowski zapewnił zwycięstwo drużynie Pakart.

Reklama

Za nami trzecia kolekja rozgrywek ligi koszykówki amatorskiej Gigawat WRONBA. Najwięcej emocji w ostatni weekend przyniosły spotkania na szczeblu pierwszej ligi a szczególnie mecz PakartuB.C Trzebnica zakończonym zwycięstwem po dogrywce zespołu Pakart 54:52.

 

Zespół prowadzony przez Wojciecha Krassowskiego został przed sezonem zasilony przez graczy nie istniejącej już ekipy Power Basket i to właśnie ci gracze nadają tonu grze Pakartu w tym sezonie. W spotkaniu z zespołem B.C Trzebnica nie wystąpił kontuzjowany Piotr Chudzyński co odbiło się znacznie na ofansywnej grze zespołu.

 

Punkty zapewniające kolejno dogrywkę a później zwycięstwo zespołowi Pakartu zapewnił Rafał Pomianowski zdobywca wszystkich  punktów dla swojego zespołu w doliczonym czasie gry. Dla beniaminka pierwszej ligi zespołu B.C Trzebnica była to już druga porażka z rzędu na tym szczeblu rozgrywek. Poniżej prezentujemy wyniki innych spotkań trzeciej kolejki WRONBY:

 

SuperWRONBA

TST Kogeneracja SA - TST GB Basket 48:36 (29:20)

TST Kogeneracja SA: Gołąb 15(2), Remian 9, Widawski Piotr 8, Widawski Paweł 7(1), Staniucha 4, Biernatowski 4, Jarecki 1, Cześniszewski 0, Wojtyłło 0

TST GB Basket: Mańkowski 11, Łaszkiewicz 10(1), Czekaj 8, Szprynger 4, Ćwójda 3(1), Czajkowski 0

 

Hes - Ekopolin 51:41 (27:21)

Hes: Kardasz 19(5), Preisner 18, Wieszczak 9(1), Łata 2, Szczęsny 2, Wajda 1, Jaśko 0, Reszel 0

Ekopolin: Wabnik 13, Jakóbczyk 10(2), Jachimowicz 8, Rzeźnicki 4, Wieruszewski 3(1), Binek 2, Włodarczyk 1, Kowalski 0

 

1.liga

Sampraus - Warriors 50:38 (18:22)

Sampraus: Olejniczak 13(1), Kuczyński 11(1), Michalczewski 10(1), Maras 6, Jędryszek 5, Obiegło 3, Bora 2, Dębowicz 0, Pieniążczak 0

Warriors: Trela 12, Działowski 9(1), Danielewicz 6, Kurek 5(1), Madejski 3(1), Sudoł 3, Rumczyk 0, Gozdek 0, Bryjak 0, Cierzniak 0

 

Pakart - B.C Trzebnica 54:52 (26:23) - 1 dogr.

Pakart: Gała 14(2), Barancewicz 10, Pomianowski 9, Liana 7, Powązka 6, Zając 4, Broniecki 2, Mikołajczak 2, Janiak 0

B.C Trzebnica: Podrygajło Kamil 12, Walczak 9(1), Omiecina 7, Błaś Maciej 7(1), Krupa 6, Tereniuk 5(1), Podrygajło Bartłomiej 4, Konopacki 2, Błaś Mateusz 0

 

2.liga

Łże Elity - LZS Żmigród 60:55 (26:20)

Łże Elity: Łączny 15(3), Gruszka 11(1), Miga 8, Witkowski 7(1), Barcewicz 6, Drobiński Krzysztof 4, Przystał 4, Słapa 2, Drobiński Michał 2, Wajerowski 1

LZS Żmigród: Adamowicz 16(4), Rozlazły 14, Radziszewski 11(1), Wroński 6(2), Boczanowski 5(1), Bajserowicz 3, Pabich 0, Skaczyło 0, Krupa 0

 

Cwane Łosie - Granimex Wrocław 53:33 (21:22)

Cwane Łosie: Gruszka 22(1), Bogacz 13, Hryckiewicz 10(1), Pakuła 4, Gieroń 2, Rosiński 2

Granimex Wrocław: Klimczak Szymon 10, Mankiewicz 6, Kiszkiel 5(1), Ressel 5(1), Klimczak Wojciech 5, Erdene-Chuluun 2, Ponisz 0, Dec 0, Milczanowski 0, Papalski 0

 

Hasco Lek - McDonald's 44:42 (18:20)

Hasco Lek: Gapiński 10(2), Zaroda Łukasz 9, Zaroda Tomasz 8, Hasik 7, Nadolski 5(1), Krzemień 3, Krasowski 2, Zienkiewicz 0, Błasiak 0

McDonald's: Jaskułowski 12(2), Cywiński 11(2), Paliwoda 7(1), Augustynowicz 5(1), Podleśny 5, Czyżewski 2, Żygadło 0

 

Goliszek Podłogi - Fallimagni 57:43 (24:21)

Goliszek Podłogi: Jacyna 20, Szałobryt 11, Kmiecik 10(2), Rosiak 8, Gładki 8(1), Szydłowski 0, Szyszka 0

Fallimagni: Zuber 16(4), Grzela 11(1), Barski 5(1), Surmiak 4, Krasnodębski 4, Struś 3(1), Jastrzębski 0, Więcek 0

 

Golden Play Club - Zadymki Trzebnica 49:33 (24:12)

Golden Play Club: Twardowski Paweł 15(1), Kas 9, Karczewski 8, Budzyński 6, Lewacki 5(1), Pęczek 3(1), Twardowski Tomasz 3, Huk 0, Kmiecik 0

Zadymki Trzebnica: Widurski Tomasz 12(2), Ostasz 7, Zarzeczny 6, Widurski Arkadiusz 4(1), Jaremkiewicz 4, Adamiec 0, Jakusek 0, Fedyk 0, Lachowski 0, Olejniczak 0

 

Militaria.pl - MuchoBronx 54:49 (27:29)

Militaria.pl: Sierka 23, Hryciuk 12, Cecot 8, Mikita 7, Mierzwiak 2, Sasin 2, Muszyński 0, Żelaszkiewicz 0

MuchoBronx: Baj 16(3), Moras 10, Suska 6, Repeć 6, Bochenek 4, Kazuła 4, Tatarek 2, Broniek 1, Szydłowski 0

 

Endomed - Inter System 63:36 (28:24)

Endomed: Kalwasiński 17(3), Langowski Tomasz 15, Langowski Bartosz 11(2), Magott 10, Brust 7, Mańczak 3(1)

Inter System: Kuryłek 22(2), Sławiński 7, Wlizło 4, Wrona 3, Woźniak 0, Struś 0, Krowiarz 0, Rzepka 0, Byra 0

 

Szwedzkie Pompy - Rebels 49:48 (21:27)

Szwedzkie Pompy: Szlęzak 16(2), Kogut 12(2), Dorada 7, Krzysztowczyk 6, Jakubiszyn 4, Okraszewski 2, Siedlecki 2, Bielawski 0

Rebels: Malinowski 18(3), Tyc 9(1), Trojanowski 9, Stich 4, Wójcik 3(1), Kępka 2, Jagieła 2, Milewicz 1

 

3.liga

KFC - Alfa Dach 48:47 (16:27)

KFC: Krawczyk 12(1), Kukuła 11, Kołodziej 9, Lewandowski 8, Bednarski 6, Pajkert 2, Kowalczyk 0

Alfa Dach: Dura 14(4), Trebenda 9(1), Kaliński Tomasz 8, Łopatka 6, Gawerski 4, Konieczny 2, Janicki 2, Kaliński Michał 2

 

Dlaczego - Croquet 57:42 (26:22)

Dlaczego: Mozoła 19(1), Chudy 17, Kaczara 14, Bielawski 5, Kowalski 2, Grabowiecki 0, Caliński 0

Croquet: Kraszewski 13, Majta 12(1), Kaczmarek 10(1), Korpanty 4, Wronka 3(1), Stelmasiewicz 0

 

nFinity.pl - Kwiatuszki 39:30 (11:14)

nFinity.pl: Wróblewski 10, Sikora 9(2), Bartosiak 6, Magyar 6, Nikiel 4, Kowalski 4, Szurko 0

Kwiatuszki: Bartoszewicz 10, Wolny 8, Siekierzycki 7, Komański 5, Tański 0, Piasecki 0

 

Piwożłopy - Bez Nazwy 53:41 (32:8)

Piwożłopy: Filip 17(2), Kopecki 11(1), Kaleta Maciej 7(1), Dziubka 6, Szymczak 6, Musiał (2) 5, Kaleta Tomasz 1

Bez Nazwy: Mucha 19, Prałat 10(3), Świrski 4, Bielas 3, Biczyński 3(1), Wójcicki 2, Gryzło 0, Wiśniewski 0

Turbo Krzyki - TKKF Razem Wołów 20:0 (0:0) - walkower

 

KSP Gospoda - Norwegowie 54:38 (18:23)

KSP Gospoda: Golus 13(3), Marciniak 12, Pietkun 10, Maćkowiak 8, Chrustowski 8(2), Łyszczarek 3, Ejben 0, Gronek 0

Norwegowie: Wawer 13(1), Stróżyk 9, Zimoląg 8, Pulka 4(1), Szymański 2, Piech Piotr 2, Piech Łukasz 0, Czubaszek 0, Biskup 0

 

Tar Hells 3tk - IBC Frigo 47:39 (25:25)

Tar Hells 3tk: Mikołajko 15(1), Zemlak 13(2), Machalski 8, Taraga 4, Komza 3, Górski Michał (2) 2, Górski Łukasz (2) 2, Grzesiak 0

IBC Frigo: Michalak Przemysław 18, Kukliński 9(3), Krystecki 5, Palm 5, Adamowicz 1, Gagucki 1, Socha 0, Michalak Dariusz 0

 

Fan Basket - Spartanie 39:23 (19:15)

Fan Basket: Lis 9, Zięty 9, Mach 6, Kosowski 5, Wojewódzki 4, Tęcza 4, Nowak 2

Spartanie: Jankowski 5(1), Mazur 5(1), Kamieniecki 5, Dudek 4, Nita 2, Żydak 1, Dulas 1, Dul 0, Orator 0

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak powinniśmy świętować 11 listopada?





Oddanych głosów: 1043