Wiadomości

Wydarzenia z okazji Dnia Kobiet. Manifa 2021 i pikieta Strajku Kobiet

2021-03-07, Autor: mgo

Zbliża się przypadający na 8 marca Dzień Kobiet, a wraz z nim aktywistyczne wydarzenia, organizowane z tej okazji. Znane są już ich szczegóły.

Reklama

W przeddzień Dnia Kobiet, czyli w niedzielę, 7 marca, przy Pręgierzu na wrocławskim Rynku zostanie zorganizowana coroczna Manifa Wrocław. Start spaceru zaplanowano na godz. 13.

"Prawa osób z doświadczeniem życia jako kobiety zostały zdobyte w walce i, jak pokazały doświadczenia ostatniego roku, mogą zostać utracone. Dlatego wciąż trzeba o nie walczyć! Wychodzimy na ulice, żeby pokazać swój gniew, frustrację, wściekłość. Żeby przeciwstawić się rządzącym, którzy próbują pozbawić nas podstawowych praw i poczucia godności, a w odpowiedzi na nasze pokojowe protesty mają tylko policyjne pałki, gaz i areszt. Żeby, jak co roku na Manifach 8 Marca powtórzyć, że prywatne jest polityczne" - zachęcają do udziału w pochodzie jego organizatorki i organizatorzy.

Dzień później, w poniedziałek, 8 marca, wrocławskie środowiska lewicowe organizują happening Strajku Kobiet Wrocław, zaplanowany na ulicy Świdnickiej, na godz. 18. W programie - protestacyjna pikieta oraz zbieranie podpisów - pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję oraz inicjatywą uchwałodawczą "Przyjazne miasto - stop drastycznym treściom".

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 57

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~wprxceo1265 2021-03-05
  07:22:12

  42 0

  Jesteśmy na drodze do pełnej realizacji społeczeństwa ukazanego w "Seksmisji": mężczyźni wyginą. A Dzień Kobiet?! Co na taki sceptyczno-mizoginistyczny seksizm powiedzą 'wściekłe macice'?! Z punktu widzenia gender-nazi-ideologii CBA&LGBTQ&ABS - to globalny skandal! Nie uwzględniono bowiem w ogóle pozostałych 75 płci!

 • ~ 2021-03-07
  12:47:11

  18 8

  Demonstranci spod znaku błyskawicy żądają licencji na zabijanie. Jeśli prawem człowieka jest prawo do zabijania kogokolwiek, to pytam o człowieczeństwo żądających. Takie pseudo prawo człowieka zamienia cywilizację wrażliwych sumień na prawo dżungli... prawo pięści, kłów i pazurów. Za tak jasno oświecone niby postępowe społeczeństwo z dezaprobatą dziękuję!

 • ~ 2021-03-08
  10:36:43

  6 3

  Jeśli ktokolwiek kocha dziecko, które widzi i jednocześnie nienawidzi dziecka, którego nie widzi, jest kłamcą i hipokrytą. Na kłamstwie nikt jeszcze nie zbudował dobrych relacji społecznych. Z okazji Dnia Kobiet, życzę wszystkim kobietom, zwłaszcza bardzo młodym, aby nigdy nie zabrakło im życiowej mądrości i prawdziwej miłości, także od swoich dzieci!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Najlepszy kandydat na senatora z okręgów wrocławskich to:


Oddanych głosów: 1827