Wygrana siatkarek Impel Gwardii Wrocław

2012-02-27, Autor: mw
Siatkarki Impel Gwardii Wrocław w walce o miejsca 5-8 odniosły pierwszą wygraną. Nasz zespół pokonał Pałac Bydgoszcz 3:1.

Pierwsza odsłona spotkania była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi i przejąć kontroli nad spotkaniem. W końcówce więcej szczęścia miały jednak miejscowe, które przy stanie 24:24 potrafiły przełamać rywalki. Drugi set lepiej rozpoczął się dla siatkarek z Bydgoszczy. Zawodniczki Pałacu szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (1:4). Później wrocławianki zdołały jeszcze zbliżyć się do rywalek, ale w sumie cały set pewnie wygrały przyjezdne.

Trzecia partia zaczęła się pomyślnie dla Pałacu, który w pewnym momencie prowadził już 13:5. Ale wówczas zaczęła się pogoń Gwardii. Szybko zrobiło się 16:16, a kilka chwil później już nawet 23:19. Oszołomione zawodniczki z Bydgoszczy nie były już w stanie się podnieść. Podobnie wyglądała czwarta i jak się okazało ostatnia odsłona spotkania. Na początku dominował zespół z Bydgoszczy, który odskoczył na kilka punktów wrocławiankom, ale pogoń naszej drużyny ponownie była skuteczna i dała zwycięstwo w całym meczu 3:1.

Na tym etapie rozgrywek zespoły grają do dwóch zwycięstw. Kolejne spotkanie zaplanowano na przyszły weekend w Bydgoszczy. Jeżeli w ogólnym rozrachunku będzie 1:1 mecz nr 3 zostanie rozegrany dzień później.

Impel Gwardia Wrocław - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:24, 18:25, 25:22, 25:21)

Impel Gwardia: Wilson, Mroczkowska, Czypiruk, Jaszewska, Haladyn, Efimienko, Krzos (libero) oraz Pyziołek, Sobolska, Rosner, Medyńska (libero).

Pałac: Martinez, Mazurek, Czyżnielewska, Sosnowska, Ziemcowa, Polak, Kuehn-Jarek (libero) oraz Krzywicka, Mucha, Grejman, Kowalkowska.