Wygrana Volley na ostatniej prostej przygotowań do sezonu

2018-10-29, Autor: prochu

W ostatnim sparingu w przedsezonowych przygotowaniach siatkarki Volley Wrocław wygrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Inauguracja sezonu już w pierwszy weekend listopada - wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z Radomką Radom.

Początek pierwszego seta był wyrównany, zespoły na zmianę wychodziły na jedno lub dwupunktowe prowadzenie. Wrocławianki bardzo dobrze radziły sobie w bloku, szczególnie w tym elemencie imponowały Anna Łozowska oraz Aleksandra Rasińska. Od stanu 12:12 Volejki zdobyły cztery punkty z rzędu dzięki mocnym atakom Roksany Wers oraz Natalii Murek, obejmując prowadzenie 16:12. Dwa bloki Anny Łozowskiej oraz Klaudii Felak dały siatkarkom Volley Wrocław prowadzenie 19:13 i choć zawodniczkom z Ostrowca Świętokrzyskiego udało się zmniejszyć przewagę do czterech "oczek", to ostatecznie miejscowe wygrały pierwszego seta 25:19.

Druga partia rozpoczęła się od dwóch mocnych ataków Aleksandry Rasińskiej. Zawodniczki KSZO szybko wróciły do gry i od stanu 2:2 oba zespoły na przemian zdobywały punkty. Podobnie jak w pierwszym secie, w ataku bardzo dobrze spisywała się Natalia Murek. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego wyszły na prowadzenie 8:6 po bloku na Roksanie Wers oraz dobrym ataku Anny Miros. Zespół gości stopniowo powiększał prowadzenie, a do remisu (22:22) wrocławiankom udało się doprowadzić dopiero w końcówce, po asie serwisowym Klaudii Felak. Więcej zimnej krwi w decydujących momentach zachowały przyjezdne, które wygrały tę partię 25:23.

Bardzo podobny był trzeci set. Po świetnym początku i prowadzeniu Volejek 13:6, KSZO rozpoczęło odrabianie strat. Wrocławianki cały czas zachowywały w miarę bezpieczną przewagę, a w końcówce siatkarki KSZO zaczęły odrabiać straty - najpierw zablokowały Magdalenę Soter, a następnie dwukrotnie Natalię Murek. Ta ostatnia przełamała jednak serię punktów gości atakując mocno z prawego skrzydła. Po skutecznej akcji Aleksandry Rasińskiej wrocławianki miały serię piłek setowych, a wykorzystując drugą z nich wygrały 25:22.

Czwartą partię wrocławianki otworzyły skutecznym blokiem. Po początkowej wymianie ciosów podopieczne Marka Solarewicza znów objęły nieznaczne prowadzenie, którego... nie oddały już do końca seta. Siatkarki KSZO próbowały odrabiać straty, ale nie były w stanie zbliżyć się na mniej niż 2-3 "oczka". Ostatecznie Volley Wrocław wygrał czwartą partię 25:19, a cały sparing 3:1.

- Na pewno optymalna forma jest jeszcze przed nami, na ten moment mamy kilka elementów gry do poprawy. Mimo wszystko myślę, że jesteśmy dobrze przygotowane do ligi, mamy jeszcze tydzień, kiedy będziemy już trenować pod przeciwnika, z którym zagramy pierwszy mecz. Mamy naprawdę fajny zespół i stać nas na sprawienie wielu niespodzianek w tym sezonie - komentuje Roksana Wers, kapitan zespołu z Wrocławia. Siatkarki Volley Wrocław rozpoczną zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet 3 listopada wyjazdowym meczem z Radomką Radom.

Volley Wrocław - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:19)
Volley: Wers (9), Rasińska (21), Soter (12), Murek (11), Gajewska, Łozowska (12), Kuziak (L) oraz Felak (4), Piśla, Gancarz (2), Wołodko (6), Pancewicz (L).
KSZO: Wojtowicz (5), Geyko (1), Miros (22),  Dorsman (12), Grzechnik (5), Słonecka (5), Kucińska (L) oraz Zackiewicz (2), Trach (2), Shash.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2