Wyjazdowy remis piłkarzy Ślęzy w Bielsku-Białej [RELACJA]

2018-09-30, Autor: prochu

W 10. kolejce piłkarskiej III ligi Ślęza Wrocław zremisowała w Bielsku-Białej z miejscowym Rekordem 1:1. Wrocławianie objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego Mateusza Kluzka, a wyrównał w końcówce spotkania Dawid Ogrocki.

Już w pierwszej akcji spotkania Maciej Matusik dograł piłkę do Kornela Traczyka, ale ten uderzył nad poprzeczką bramki gospodarzy. Miejscowi odpowiedzieli dośrodkowaniem z rzutu wolnego Damiana Hilbrychta i chwilę później uderzeniem Marka Sobika, ale w obu próbach na posterunku był strzegący bramki Ślęzy Piotr Szermach. Niedługo potem Maciej Matusik bardzo dobrze uwolnił się obrońcom rywali, wpadł z futbolówką w pole karne, próbujący go powstrzymać golkiper gospodarzy Bartosz Kucharski faulował go, a sędziujący ten mecz Sebastian Grzebski bez wahania wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Kluzek.

Po straconej bramce Rekord próbował zaatakować, ale efektem tego było kilka stałych fragmentów gry, po których albo udanie interweniowali wrocławscy obrońcy, albo też dobrze między słupkami spisywał się Piotr Szermach. Bramkarz Ślęzy z bardzo dobrej strony pokazał się szczególnie w 31. minucie, kiedy dwukrotnie znakomicie obronił uderzenie "na raty" Marka Sobika.

W kolejnych fragmentach gry na murawie oglądaliśmy sporo walki, lecz oba zespoły nie stworzyły sobie w tym czasie okazji do zdobycia gola. Godna odnotowania sytuacja miała miejsce w 61. minucie, kiedy po wrzutce z rzutu rożnego Matusika celnie główkował Dawid Molski. W rewanżu w 72. minucie po kolejnym kornerze dla bielszczan dwukrotnie musiał interweniować Piotr Szermach, a niedługo potem z drugiej strony boiska Mateusz Kluzek pięknie strzelił zza linii pola karnego, ale tuż nad poprzeczką.

Niestety, w 78. minucie rywale 1KS-u doprowadzili do wyrównania. Wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Marcin Czaicki zagrał piłkę do Dawida Ogrockiego, który bez namysłu uderzył tuż zza "szesnastki" i zmusił do kapitulacji bramkarza Ślęzy. W ostatnich minutach wrocławianie mieli okazje do tego, aby rozstrzygnąć ten mecz na własną korzyść. Na bramkę Bartosz Kucharskiego strzelali kolejno wprowadzeni w drugiej połowie Mateusz Stempin, Szymon Lewkot oraz Adrian Niewiadomski, który w doliczonym czasie gry kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Futbolówka po bardzo mocnym uderzeniu wrocławianina po rękach bramkarza trafiła w słupek i pojedynek ten zakończył się wynikiem 1:1.

Rekord Bielsko-Biała - Ślęza Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: Ogrocki 78 - Kluzek 8 (k)

Rekord: Kucharski - Gaudyn, Rucki, Kareta, Waliczek, Żołna (90 Kasolik), Madzia, Czernek (76 Wróbel), Szymański (70 Czaicki), Sobik (62 Ogrocki), Hilbrycht.
Ślęza: Szermach - Łątka, Repski, Bohdanowicz, Muszyński, Tomaszewski, Kluzek (89 Wdowiak), Molski, Olejniczak (63 Niewiadomski), Traczyk (82 Lewkot), Matusik (73 Stempin).

Żółte kartki: Waliczek, Kareta, Sobik, Ogrocki oraz Matusik, Muszyński, Szermach.
Sędzia: Sebastian Grzebski.