zamknij

Wiadomości

Wykolejenie zabytkowego tramwaju na Legnickiej

2020-03-10, Autor: mh

We wtorek, przed godz. 10 rano, na ulicy Legnickiej wykoleił się zabytkowy tramwaj. Do czasu usunięcia utrudnień były spore utrudnienia w ruchu tramwajów i kursowała komunikacja zastępcza.

Do wykolejenia tramwaju historycznego Juliusz doszło na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i placu Strzegomskiego. Jak podkreśla MPK, tramwaj nie jest własnością tej spółki.

Reklama

W wyniku tego zdarzenia tramwaje linii 0P, 14, 15 kursowały objazdem przez Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, Most Uniwersytecki i Dubois. Pojazdy linii 3, 10, 20, 23 i 33 zawracały przez Most Sikorskiego, Dubois, Drobnera i Grodzką, a linii 31 i 32 – na Mostach Mieszczańskich.

Do czasu usunięcia utrudnień wprowadzono ruch wahadłowy w relacji Leśnica - Pilczyce oraz Stadion Wrocław (Królewiecka) - Kwiska.

MPK rozwoziło pasażerów autobusami "za tramwaj" w relacji pl. Jana Pawła II - Pilczyce.

Ruch został już przywrócony.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Zet 2020-03-10 11:51:44

  Stan torowisk - o czym wiedzą bardzo dobrze wrocławianie - jest bardzo zły! To wina niekompetentnego zarządu MPK oraz - równie nieprofesjonalnego i aroganckiego prezydent Wrocka!
  Jacek Sutryk – najgorszy w historii Wrocławia prezydent – do DYMISJI!
  Analityczno-hipotetyczny profil osobowy: porozumiewanie Jacka Sutryka z otoczeniem się w stylu: „Mało mnie obchodzi…” czy „Trzeba być szaleńcem…”, itp. zwroty – świadczy o tym, że nie szanuje swoich rozmówców, jest zapatrzony w siebie, ma przesadne i wysoce próżne mniemanie o sobie, nieskromne poczucie wyższości (gdy ma władzę – są oni dla niego co najwyżej petentami). Nie potrafi słuchać ludzi nie mających władzy, a jest to bardzo cenna umiejętność przywódcy. Uważa, że tylko on ma rację (nosiciel tzw. syndromu „zacietrzewienia dogmatyczno-aksjologicznego”). Sprzeczności między tym, co mówi, a co robi – nie stanowią dla niego (np. etycznego) problemu. Kłamie, jest cynicznym i wyrachowanym manipulantem, lubi żyć na cudzy koszt, jak się da: w luksusie. Jego ego – w przeciwieństwie do reszty – ma kosmiczne rozmiary, lubi „puszyć się” (np. podczas imprez), ciągle być w centrum uwagi. Jego osobowość przejawia potężne deficyty jeśli chodzi o pokorę czy skromność – niektórzy nawet mówią o całkowitym jej braku. Umiarkowanie bystry. Gdy jest w dobrym nastroju – lubi obiecywać (tzw. „łaskawy pan”), jednak z dotrzymaniem zobowiązań już bywa różnie. Żądny władzy: dążąc do jej zdobycia maskuje się i jest gotowy (nawet przez długi czas) na znoszenie (pewnych) wyrzeczeń. Kadzi i schlebia silniejszym – pogardza słabszymi. Pozuje na twardego i zdecydowanego, choć w sytuacjach krytycznych prawdopodobnie bliżej mu do lękliwego histeryka. Może przejawiać skłonności sadystyczne lub psycho-sadystyczne. Dobrze maskujący się, próżny arogant i napuszony megaloman. Lubi dominować oraz być obiektem hołdów i pochlebstw – stąd kreuje sobie otoczenie z klakierów oraz hunwejbinów-pretorian. Sympatyk pozorów, bizantynizmu, blichtru, fasadowości, działań PR-owych. Jego publiczne zachowania, podejście do ubioru, itp. – wskazują na zaawansowany egotyzm oraz narcyzm; te przypadłości charakteryzują osobowości psycho- oraz socjopatyczne. Od czasu do czasu miewa wizje, choć do końca wiadomo jakie jest ich źródło (halucyny, tj. stany np. po używkach, chorobowe, np. białą gorączka, tzw. przypadłość prezydencka, czyli pomroczność jasna, itd.). Dlatego prawdopodobnie – po analizie czynności, które wykonał z sukcesem – nadaje się on tylko do prostych działań: wydawania posiłków w garkuchni, dostarczania/wręczania pism, a nadto do czyszczenia szyb z napisów oraz kurzu. A i to – pod kontrolą.

  33 1
 • ~AndreasAndy Mazur 2020-03-10 15:11:13

  W czasach gdy te"zabytkowe"tramwaje pelnily sluzebna role w przewozie mieszkancow naszego miasta nie dochodzilo do takich zdarzen.Tory byly jeszcze"poniemieckie"i mimo zuzycia oraz zniszczen wojennych tak czestych wykolejen nie bylo!Nie jestem specjalista torowym ale mysle ze zastosowanie metody bezstykowego laczenia szym ograniczyloby pekania na zlaczach,ktore sa nastepnie zespawane i tak az do kolejnego uszkodzenia.Wyobrazcie sobie ze pociagi jezdzace z wielokrotnie wiekszymi predkosciami wykolejaja sie z czestotliwoscia tramwai wroclawskich...

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką nazwę powinien nosić skwer przy Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej?
Oddanych głosów: 883