zamknij

Wiadomości

Wypadek autokaru wiozącego dzieci z przedszkola przy ul. Zielińskiego

2011-05-31, Autor: Bartłomiej Knapik
Do zderzenia autokaru doszło na drodze nr 455 między Łanami a Kamieńcem Wrocławskim w pobliżu zjazdu na Grajków. Skoda uderzyła w stojące już autobus. Dziewięcioro dzieci zostało odwiezionych do szpitala.
Do zderzenia doszło po godzinie 14. Autokar przewoził dzieci i opiekunów z Przedszkola "Zielona Dolina" przy ul. Zielińskiego. Wracały z wycieczki do indiańskiej wioski Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim.
- Autokar już się praktycznie zatrzymał, zderzenie nie było więc groźne. Oczywiście część dzieci poobijała się poważnie i opiekunowie zdecydowali, że 9 z nich zostanie odwiezione na profilaktyczne badania, jednak na miejscu nie trzeba było nikomu udzielać pomocy – informuje Wojciech Wybraniec z wrocławskiej policji.Do szpitala dzieci trafiły zabrane przez trzy karetki pogotowia, a także w trybie awaryjnym przez rejsowe autobusy MPK i PKS, które akurat przejeżdżały w tym rejonie. 
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2011-05-31 16:41:41

  Autokar na 80 osób?

  0 0
 • ~ 2011-05-31 17:37:34

  ta.. w tym rejonie... autobus ktory je zabrał stał przede mną przez pół godziny 20 metrów od miejsca wypadku az ktoś wpadł na pomysł żeby zapakować do niego dzieci. A remont i oznakowania są w tym miejscu wyjątkowo fatalnie przeprowadzone (jak zresztą na prawie wszystkich wrocławskich remontach).

  0 0
 • ~ 2011-05-31 19:56:43

  Jestem rodzicem 3 letniej dziewczynki, która była uczestnikiem tego wypadku i trafiła do szpitala.
  Nie będę się rozpisywał na ten temat, ponieważ mam na dziś dosyć wrażeń... Nie mogę tylko zrozumieć, jak można posadzić po 3 dzieci na podwójnych siedzeniach + kilku opiekunów na przewidzianych 50 miejscach w autobusie??? Po drugie jak można wysłać kilku letnie dzieci na wycieczkę poza Wrocław autobusem bez pasów bezpieczeństwa?!!! Na nieszczęście moja córka siedziała z przodu i w momencie uderzenia (a było to zderzenie czołowe autobusu z samochodem osobowym), wyleciała z siedzenia jak torba z zakupami. Dziecko waży tylko kilkanaście kilogramów. Wystarczy dobre hamowanie! Autobus również pozostawia wiele do życzenia - kilkudziesięcioletni zabytkowy, jednym słowem rupieć. Czymś takim nie przewozi się dzieci a zwłaszcza poza miastem, gdzie kierowcy jadą koło 100 km/h.
  Dodam jeszcze, że moja córka doznała urazów głowy, oka, brzucha i kolana. Na razie jest ok, ale mamy ją przez kilka dni obserwować. Z ostatnich informacji dowiedziałem się, że jedno dziecko zostało z powrotem przywiezione przez rodziców do szpitala...
  Z całą pewnością wyciągnę konsekwencje prawne z zaistniałej sytuacji. Przedszkole ma obowiązek chronić nasze dzieci, podczas gdy my jesteśmy w pracy!!!
  Trzeba też jeszcze mieć trochę wyobraźni.........

  0 0
 • ~ 2011-05-31 23:58:11

  Wyrazy współczucia, nie wyobrażam sobie poziomu stresu jaki przeżyli rodzice... Pasy w autobusie to już chyba obowiązek!

  0 0
 • ~ZofiaAniela57 2020-01-02 09:55:28

  W takiej sytuacji, rodzice poszkodowanych dzieci, mogą domagać się o odszkodowania z polisy OC sprawcy pojazdu. Polecam skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą automobile expert, która pomoże ubiegać się o wszystkie przewidziane prawem świadczenia. Dla zainteresowanych podaję numer telefonu 533-200-004.

  1 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pensja dyrektora artystycznego Opery Wrocławskiej jest zbyt wysoka?
Oddanych głosów: 258