Wiadomości

Wypadek dwóch tramwajów w centrum Wrocławia. Aż 12 osób zostało poszkodowanych [FOTO]

2015-05-12, Autor: jg/tm
Dwunastu osobom trzeba było udzielić pomocy medycznej, a sześć z nich trafiło do wrocławskich szpitali. To efekt wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe południe w centrum Wrocławia, gdzie zderzyły się dwa tramwaje MPK. Przed godziną 16 ruch na ulicy Świdnickiej wznowiono.

Reklama

Do wypadku doszło na ulicy Świdnickiej, na wysokości Arkad Wrocławskich. To tam tramwaj linii numer 20, jadący w stronę placu Kościuszki, najechał na tył siedemnastki.

 

Jak podają przedstawiciele Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wrocławia - 12 osób skorzystało z pomocy medycznej, a 6 zabrano do szpitala. Na szczęście nie mają one poważnych obrażeń, które zagrażałyby ich życiu.

 

>Zobacz więcej zdjęć z wypadku tramwajowego na ulicy Świdnickiej

 

 

Konsekwencją wypadku były jednak utrudnienia w ruchu. Wozy linii 2, 6, 7, 17, 20 i 24 jeździły objazdami. Na miejscu pracowali strażacy, policjanci wraz z komisją wypadkową Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

 

Ruch na ulicy Świdnickiej przywrócono przed godziną 16. Służby będą wyjaśniać teraz dokładne okoliczności całego zdarzenia i ustalą z jakiej przyczyny doszło do wypadku. Może w tym pomóc odczyt zapisu z czarnych skrzynek, które rejestrują wszystkie parametry jazdy wozów MPK.

 

Nie wiadomo, czy wpływ na to nie miała nowa sygnalizacja świetlna, która od kilku dni funkcjonuje na placu Kościuszki. Być może zawiodła jednak technika lub błąd popełnił motorniczy. Niewykluczone też, że to pieszy nagle przebiegający niezgodnie z przepisami przez torowisko, doprowadził do nagłego hamowania pierwszego tramwaju, a kolejny nie był w stanie tak szybko się zatrzymać.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Oooo... 2015-05-11
  16:58:12

  0 1

  ..więcej nowych niedoświadczonych motorniczych ,więcej uszkodzonego taboru ,więcej ,więcej ,więcej.....i bummm

 • ~NIE! 2015-05-11
  18:42:21

  6 0

  zróbcie więcej sygnalizatorów! JEśli ktoś wie o czym piszę. Na odcinku od hallera do opery jest pierdyliard sygnalizatorów dla tramwajów i tyleż samo dla aut. Szczytowa kumulacja zaczyna się od skrzyzowania na swobodnej i do opery. A to co wymyslili za arkadami do pedetu woła o pomste do nieba! projektowal to i wymyslil ktos kto nie jezdzi po miescie albo ktoś bez wyobrazni! zalosna zenada

 • ~!... 2015-05-11
  22:33:11

  0 0

  Jeżeli juz chcesz wiedzieć to to był motorniczy z długoletnim stażem. Jeżeli nie posiadasz stosownej wiedzy to się nie wypowiadaj

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.