Wiadomości

Wypadek na wschodniej obwodnicy. Są ranni, droga była zablokowana

2020-10-06, Autor: mh

Do poważnego wypadku doszło we wtorek rano na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zderzyły się ze sobą dostawczy fiat i ford. Cztery osoby zostały ranne, droga była zablokowana.

Reklama

Do zdarzenia doszło po godz. 8, między Siechnicami a Kamieńcem Wrocławskim. – Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący dostawczym Fiatem, jadąc od miejscowości Siechnice w kierunku miejscowości Blizanowice, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z, prawidłowo jadącym fordem – mówi sierż. szt. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.

W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby, które przewieziono do wrocławskich szpitali. – Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podkreśla policjant.

Na odcinku, na którym doszło do zdarzenia, początkowo droga była zablokowana, a potem ruch odbywał się wahadłowo.

Funkcjonariusze policji apelowali do kierowców o omijanie tej części trasy. Na rondzie w Łanach oraz Radwanicach patrole Wydziału Ruchu Drogowego kierowały samochody na objazdy.

Do godziny 11 na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, wraz z innymi służbami i ustalane były przyczyny zdarzenia. 

–Ruch na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia odbywa się płynnie – informuje Marcjan.

 

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~Rafał Schopher 2020-10-06
  11:44:14

  2 0

  Kiedy w końcu zarządca drogi zmądrzeje i nad przejściem dla pieszych przy zjeździe do Blizanowic zostanie zamontowane oświetlenie? Po zmroku pieszy jest całkowicie niewidoczny, zaś kierowca jadący w kierunku Kamieńca jest oślepiany przez auta jadące w kierunku przeciwnym ponieważ jest to luk drogi.
  Podobną impotencją umysłową, tyle że wcześniejszą wykazał się zarządca drogi w Kamieńcu Wrocławskim przy wyjeździe w kierunku Gajkowa: przejście dla pieszych zlokalizowano również na łuku drogi, tyle że za ciągiem lamp ulicznych, w ciemności.
  W pierwszym przypadku są już ofiary śmiertelne (po otwarciu drogi na forach zwracałem uwagę, że to tylko kwestia czasu) i do dziś nie podjęto żadnych działań. Kwestia czasu, że zginą tam następni piesi. Cud, że nie ma ofiar w Kamieńcu.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.