Wiadomości

Wyspa Słodowa już zamknięta na noc. Urzędnicy przechytrzyli ludzi i obyło się bez protestów

2013-06-02, Autor: tm/jg
W nocy z soboty na niedzielę po raz pierwszy Wyspa Słodowa i Bielarska zostały zamknięte na noc. Ochroniarze najpierw wyprosili wszystkich przebywających na tym terenie za bramki, a później zamknęli wejścia prowadzące na wyspy. Nie było to trudne zadanie, bo ludzie szykowali się do obrony wyspy na noc z niedzieli na poniedziałek, gdyż oficjalnie właśnie wtedy miasto zapowiadało przełożone z piątku zamknięcie. Ostatecznie chytrzy urzędnicy zrobili to dzień wcześniej.

Reklama

Jak już wielokrotnie donosiliśmy, od 1 czerwca Wyspa Słodowa miała być zamykana na noc - między północą a 6 rano nie będzie można tam wejść.

 

- Na kładkach prowadzących na wyspę, a także na mostku Słodowym pojawią się bramki. Nocą wyspy pilnować będą też ochroniarze - zapowiada Krzysztof Działa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

 

Urzędnicy tłumaczą, że ten czas jest wyspie potrzebny na biologiczny wypoczynek, a także na posprzątanie terenu i wykonanie drobnych napraw.

 

Tej decyzji głośno sprzeciwiali się nie tylko zwykli mieszkańcy, ale też lokalni politycy. Później do tego grona dołączyli studenci - na piątek, kiedy miało się rozpocząć zamykanie Wyspy Słodowej na noc, szykowali oni specjalną akcję protestacyjną na wzór tzw. białego miasteczka z czasów protestów pielęgniarek.

 

- Weź namiot, karimatę, piłkę, frisbee i wszystko, co tylko przydaje się w swobodnej zabawie. Pokażmy, że potrafimy się dobrze bawić mimo totalitarnych zapędów władzy. To ostatni moment. Wyśmiejmy ich głupi pomysł i urządźmy na Wyspie Słodowej wielki piknik - zachęcał Mateusz Jędrachowicz, inicjator całego przedsięwzięcia.

 

 

Ostatecznie urzędnicy przełożyli zamknięcie wyspy z nocy z piątku na sobotę na noc z niedzieli na poniedziałek. Ale tylko oficjalnie. W rezultacie Wyspę Słodową oraz Bielarską wyłączono z użytkowania o północy nocą z soboty na niedzielę. Obyło się bez większego zamieszania, a ludzie grzecznie i w spokoju opuścili zielone miejsce. Ochroniarze z wynajętej przez miasto firmy Ekotrade rozdawali też zgromadzonym specjalne ulotki. Można na nich przeczytać:

 

"Godziny otwarcia Wyspy Słodowej i Wyspy Bielarskiej od 6:00 do 0:00. Zapraszamy do korzystania z letniej oferty rekreacyjno-kulturalnej na Wyspie Słodowej (koncerty, kino plenerowe i in.). Przypominamy, że na Wyspie Słodowej i Bielarskiej obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu. Prosimy o nie niszczenie zieleni."

 

W piątkowy wieczór na Wyspie Słodowej zjawiło się kilkaset osób, które wspólnie śpiewały, bawiły się, grały i miło spędzały czas racząc się własnym alkoholem. Od dzisiaj już go więcej na wyspę nie wniosą, a przez 6 godzin w nocy w ogóle tam nie wejdą.
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~emeryttt 2013-05-31
  09:42:32

  7 0

  Zatopić wyspę i będzie po problemie.

 • ~Raff 2013-05-31
  09:50:38

  0 11

  Tępić brudasów i ćpunów .
  Czas porządku na wyspie!!!

 • ~Pavlo 2013-05-31
  11:34:22

  15 0

  Nie podoba się? To do Łodzi!

 • ~węgorz 2013-05-31
  14:54:05

  9 0

  Żenada.

 • ~czytająca 2013-05-31
  18:51:14

  0 2

  Do tej pory zadeklarowało nie 1300 osób, tylko 51 :), 1503 osoby zostały poinformowane.
  A co do zamknięcia wyspy to bardzo dobrze.
  Studenci nie umieli docenić to co mają, to teraz niech nie płaczą.
  Zawsze jak tamtędy przechodziłam, to siedziało pijane bydło, a dookoła było naśmiecone.
  I to ma być kwiat naszej młodzieży?
  Niestety prawdziwych studentów już nie ma, jest tylko moda na studiowanie.

 • ~student 2013-06-02
  12:31:41

  0 1

  @czytająca Ty najpierw odrób podstawówkę, bo nie potrafisz się wypowiadać w poprawny językowo sposób, a dopiero później bierz się za ocenianie współczesnych studentów. Jestem szczerze ciekaw jakiego wykształcenia jesteś przedstawicielką.
  Swoją drogą dziwi mnie, że pokolenia pamiętające ucisk za czasów komuny z uśmiechem na twarzach godzą się na kolejne ograniczenia swobód i to pod tak idiotycznym argumentem.

 • ~grzes 2013-06-02
  13:07:47

  12 0

  @student Jakie znaczenie ma wykształcenie czy też wiek, jeżeli chodzi o możliwość wypowiedzenia się na publicznym forum, na temat który dotyczy wszystkich. Jeżeli część społeczeństwa nie potrafi się podporządkować pewnym regułom, to niestety dochodzi do zwiększenia ograniczeń swobód. Symboliczne piwo jest do zaakceptowania, ale to co się działo na wyspie to był jeden wielki burdel. Czy tak ciężko jest po sobie posprzątać? Jak kubeł jest przepełniony, to nie znaczy, że można zostawić po sobie syf. Pamiętam wyspę zaraz po jej gruntownym remoncie, ten widok cieszył. No i ta cała akcja w \"obronie\" wyspy.... porażka totalna. Jedno wielkie chlańsko, a jaki porządek po sobie zostawiła grupa obrońców. Takie KULTURALNE towarzystwo.

 • ~Vito 2013-06-02
  14:46:21

  13 0

  @student Nikt nie uwierzy, że jesteś studentem, bo chciałbyś wytykać innym błędy językowe, a Twoja wypowiedź jest na poziomie czwartoklasisty z dysleksją. Podstawówki się nie odrabia, można ją co najwyżej skończyć (lub nie - to pewnie Twój przypadek). Nie można być "przedstawicielką wyksztacenia", wykształcenie się ma albo nie, może kiedyś się o tym dowiesz. Nie pisze się też "jestem szczerze ciekaw" ani "pod argumentem", w sumie zrobiłeś 4 błędy w trzech zdaniach, mój Ty biedny uciśniony nieuku.

 • ~::: 2013-06-02
  19:37:43

  9 0

  Jak można w tak "delikatnej" sprawie jaką jest spór o wyspę, pisać o przechytrzeniu. To jest dolewanie oliwy do ognia !

 • ~11 2013-06-02
  20:29:48

  2 0

  decyzja niekorzystna dla mieszkancow Wrocławia, dla studentów,ani nawet dla bużetu miasta. Skorzysta tylko kilka osob (przejmujacy nieruchomosci na wyspie+ urzędnicy wydajacy te decyzje)

 • ~Niemcu 2013-06-03
  01:03:59

  1 0

  I będziecie sobie wytykać teraz kto gdzie i ile błędów zrobił? Takie wytykanie udowadnia właśnie, jak bardzo ograniczeni jesteście, bo zamiast podyskutować na dany temat zaczynacie się czepiać jak politycy- "a bo ten powiedział to, a tamten tamto" Tak samo jak czepianie się studentów czy innych... "użytkowników" wyspy, o to, że śmiecą. Halo, już tyle razy było mówione, chcecie uniknąć syfu, dajcie nam kontener na śmieci, a najlepiej od razu dwa, a nie parę śmietników, które są zapełniane w dwie godziny. Już było tyle propozycji od samych wyspowiczów co można zrobić, ale oczywiście urzędasy wolą po swojemu, czyli zbić hajs i powiedzieć, że każdy to brudas i pijak. Że pozwolę sobie zacytować- "Zawsze jak tamtędy przechodziłam, to siedziało pijane bydło, a dookoła było naśmiecone." czekaj wróć. Może i ty alkoholu nie pijesz, ale żeby od razu kogoś nazywać pijanym bydłem? Siej więcej nienawiści, na bank pomoże. Zanim napiszecie komentarze tego typu zastanówcie się, czy wam się nie "zdarzało" czasem być tym bydłem. Hipokryzja pełną gębą. Najłatwiej jest się do kogoś przywalić, zamiast postarać się to rozwiązać w ludzki sposób. Lepiej zróbmy z wszystkich pijusów i ćpunów, bo znaleźli JEDNO miejsce w całym mieście, gdzie zdawało się, nie przeszkadzają. Na serio was to JEDNO miejsce boli? Na serio musicie nawet TAM zaprowadzić swoje ograniczające rządy? Musicie ograniczyć KAŻDĄ wolność, jaką młody człowiek sobie wynajdzie? Kraj kocham, narodu się wstydzę. "Ludzie ku*wy".

 • ~Morino 2013-06-03
  16:21:13

  5 0

  Jakże ogłupione i pozbawione umiejętności abstrakcyjnego myślenia i wyciągania wniosków musi być nasze społeczeństwo. Przecież oczywistym jest, że nie chodzi wcale o syf lub jego brak na wyspie (to osobny temat). Dutkiewicz i jego ekipa zatraciła instynkt działania na rzecz społeczności lokalnej. Liczy się kasa. Prawdziwym powodem , że zamknięto wyspę właśnie teraz nie jest ani syf, ani \"biologiczna regeneracja trawników\", tylko to , że na sprzedaż zostaje wystawiona ta jedyna kamienica. Ma powstać tam hotel. Nikt nie zainwestuje milionów, póki nie otrzyma kuluarowych zapewnień, że miejsce to zostanie spacyfikowane a także skomercjalizowane- hotel będzie przecież potrzebował pewnej przestrzeni wokół, chociażby na parking. Zapomnijcie więc o ustawianiu sceny pod ścianą tego budynku, jak to było dotąd. Już odwołano koncert O\'Connor. W przyszłości nie będzie tam ani studentów, ani imprez, ani matek z wózkami. Wyjdziemy na tym wszyscy źle. Jeśli zajdzie potrzeba, Dutkiewicz sprzeda resztę wyspy i zostanie całkowicie zamknięta. Obudźcie się ludzie i zacznijcie myśleć !

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.