Sport

Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy zaprasza wszystkich wrocławian

2014-05-21, Autor: red
Ruszamy z drugą edycją Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy! Zapraszamy wszystkich, którzy z pomocą instruktora chcieliby odmienić swoją codzienną drogę do pracy i rozwinąć swoje umiejętności jazdy rowerem po mieście – pisze i zachęca Radek Lesisz, szef Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

Reklama

Wszyscy jesteśmy chodnikowcami. Każdy z nas tak zaczynał swoją przygodę z jazdą rowerem po mieście. Oswajanie się z ruchem odbywało się (i dalej odbywa) najpierw z perspektywy chodnika. Jeszcze nam sporo brakuje do tego, aby nauka jazdy dla dzieci wyglądała tak, jak w Holandii.

 

Nikt z nas nie otrzymał praktycznej edukacji jak jeździć po ulicach - ani od rodziców, ani od szkoły. Ba, rodzice wręcz nakazują jazdę chodnikami swoim pociechom. Jest to zrozumiałe. Jednakże, nawyków tych nie wszyscy się pozbyli wchodząc w dorosłe życie. Dalej jeździmy po chodnikach, pomimo, że większość z nas ma prawo jazdy, kupiło sobie za własne pieniądze wymarzony rower, czy nawet auto. Teoretycznie każdy z nas wie, że miejsce roweru jest na jezdni. Nie każdy jednak miał szansę, czy ochotę - z różnych powodów - zjechać z chodników na jezdnię.

 

 

My chcemy Wam w tym pomóc: pokazać, że jazda po jezdni może być sprawna i bezpieczna. Że piesi, dzieci i psy biegające po chodniku nie muszą Ci więcej przeszkadzać. Że zjeżdżając z chodników rower rozwija swoje skrzydła - można przemieszczać się znacznie łatwiej i szybciej. Że jadąc po jezdni zgodnie z przepisami można poczuć się pełnoprawnym użytkownikiem dróg. Że twoja codzienna droga do pracy, czy szkoły, może wyglądać zupełnie inaczej. Że da się jeździć po ulicy i przeżyć.

 

– Szkoła adresowana jest także do osób, które już jeżdżą po jezdni, ale chciałyby podszkolić się i lepiej poznać Wrocław. Jeśli chcesz otrzymać osobistego instruktora, który pomoże Ci rozwinąć umiejętności jazdy rowerem, ułożyć najbardziej optymalną dla Ciebie trasę dom-praca/szkoła-dom, zgłoś się do naszej Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy – kończy Radek Lesisz.

 

Zajęcia będą się odbywać od 26.05.2014 do 07.06.2014. Organizatorem jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. Udział jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do osób dorosłych. Osoby zdecydowane na kurs prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Sisu 2014-05-22
    08:58:11

    0 0

    WSRaJ? No błagam...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy nazwanie tramwaju imieniem Krzysztofa Balawejdera to dobry pomysł?Oddanych głosów: 244