Wiadomości

Z półrocznym poślizgiem kończą remont ulicy Przyjaźni. Od weekendu wrócą tam tramwaje

2014-06-24, Autor: Tomek Matejuk
W nadchodzący weekend zakończy się trwający od zeszłego roku remont ulicy Przyjaźni. Na swoją stałą trasę przejazdu - do pętli Klecina - wrócą tramwaje linii 17, zlikwidowana zostanie autobusowa linia zastępcza, a dwa inne autobusy zmienią trasy.

Reklama

Wreszcie kończy się trwający niemal od roku remont ulicy Przyjaźni. W związku z tym, od soboty 28 czerwca zmieni się trasa linii tramwajowej 17 i linii autobusowych 107, 247 i 717.

 

- Tramwaje linii 17 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu do pętli Klecina, a kursy zastępczej linii autobusowej 717 zostaną zlikwidowane - wyjaśnia Małgorzata Szafran z magistratu.

 

Z kolei kursy autobusu nocnego linii 247 jadące z Kleciny w kierunku dworca PKS od ulicy Wałbrzyskiej pojadą ulicą Krzycką, Przyjaźni i al. Karkonoską. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

 

- Celem usprawnienia obsługi komunikacyjnej osiedla Klecina, autobusy linii 107 nadal będą dojeżdżały do pętli Krzyki przez ulicę Krzycką (z pominięciem ulicy Letniej) z zachowaniem kursów przez stację kolejową Klecina wg obecnego rozkładu jazdy - dodaje Małgorzata Szafran.

 

 

Przypomnijmy, remont ulicy Przyjaźni, po kilkukrotnym przekładaniu startu inwestycji, ruszył pod koniec zeszłorocznych wakacji.

 

Jednak już jesienią roboty przy torowisku musiały zostać wstrzymane ze względu na rosnące zbyt blisko szyn drzewa. Okazało się, że część z nich trzeba wyciąć, bo inaczej nie da się przeprowadzić remontu torów tramwajowych. Do tego potrzebna była jednak ekspertyza dendrologiczna.

 

Urzędnicy z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje czekali na nią kilka miesięcy. Otrzymali ją dopiero w połowie stycznia.

 

- Pozytywnym skutkiem analizy dendrologicznej jest to, że nie trzeba wycinać stu drzew, a jedynie około czterdziestu – mówił wtedy Marek Szempliński.

 

Pierwotnie cała inwestycja miała zakończyć się w grudniu 2013 roku, ale przez problemy z wycinką drzew termin przesunięto na czerwiec bieżącego roku.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Janosch 2014-03-20
  10:28:53

  0 9

  Tak tak, najlepiej wyciąć wszystkie drzewa w mieście i zostawić łyse pole!
  Ostatnio szaleją i wycinają gdzie popadnie, czy nie ma w tym mieście jakichś rozsądnych regulacji dotyczących wycinki drzew?

 • ~Super 2014-03-20
  12:30:41

  0 14

  Super, drzewa są nikomu niepotrzebne, co one niby robią, tylko stoją i wymieniają dwutlenek węgla na tlen, pffffff.....
  Wytnijmy wszystkie parki i postawmy w ich miejsce piękne betonowo-szklane kloce.
  Chyba w magistracie panuje ostatnio jakaś faza na drwala, albo Dutkiewicz spadł za małolata na głowe z drzewa i teraz się mści na tych podłych roślinach.

 • ~ED 2014-03-20
  15:19:13

  30 0

  Drzewa są potrzebne ale tam gdzie trzeba i do tego zadbane. Gdyby każdy tak myślał jak przedmówcy to nigdy nic by się nie wybudowało. Powiedzcie mi drodzy mądrale jak byście położyli torowisko na ciągle rosnących korzeniach drzew????A jeździć tramwajem to się chce. Z drugiej strony to wywalił bym taka firmę na zbity pysk za tak masakrycznie powolne prace!

 • ~xoyv 2014-03-20
  21:26:07

  6 0

  ... dokładnie, tam nic się nie dzieje. Codziennie przejeżdżam tamtędy, a prace jakby w miejscu stały. Odcinek od buraczanej do mostu z wahadłami robili wieczność, a teraz do skrzyżowania z krzycką będą robili wieczystość!

 • ~przyjaźni 2014-04-18
  11:40:02

  15 0

  przypomnijmy też, że cały remontowany odcinek, to aż 900 metrów! Przypomnijmy także, że inwestor budujący dom handlowy na terenie PKS na anlizę dendrologiczną czekał jeden dzień od momentu podjęcia przez radę miejską uchwały o zagospodarowaniu terenu.

 • ~Gaba 2014-06-01
  21:37:45

  4 0

  Hmm, mnie najbardziej podoba się poważne podejście do tematu i aktualne zdjęcia ulicy...co z tego, że wyglądają jak zrobione w marcu?

 • ~krzysiek 2014-06-03
  01:24:53

  15 0

  to nie remont, to lifting, jak w XXI wieku można "remontować" torowisko, decydując się na pozostawinie jednej nitki? no jak? drugą nitką będzie jezdził kuń? ta okolica rozrasta sie w niespotykanym wręcz tempie, ilość mieszkańców rośnie lawinowo, a nie ma żadnego planu żeby dołożyć drugą nitkę i przeprowadzić część składów z zajezdni na krzykach właśnie w to miejsce, wysatrczyloby puścić 6 i 2, a całe osiedle dostałoby "tlenu" komunikacji zbiorowej. Szkoda gadać, trzeba się kulać 17 i jeszcze wychwalać pod nieba że nie trzęsie jak w czasie sztormu :/ wrocław. życie.

 • ~xoyv 2014-06-25
  15:27:07

  1 0

  W tym momencie totalną pomyłką stało się skrzyżowanie ul. Przyjaźni i ul. Skrajnej. Skręcający z Przyjaźni w lewo w Skrajną - skazani na uprzejmość innych uczestników ruchu, są przyczyną zatorów sięgających biedronki na ul. Krzyckiej. Wcześniej w tym miejscu było na tyle szeroko, że dało się ominąć "lewo-skręty". A prężnie rozwijająca się dzielnica w prost przeczy tej inwestycji, przemyślanej i w ogóle ....

 • ~Leo 2014-07-03
  12:41:56

  0 0

  Kolejnym przykładem totalnej bezmyślności projektantów jest:
  1. brak zatok dla autobusów na odcinku przed mostem
  2. rozlokowanie przystanków - ten przy pętli tramwajowej mógłby w powodzeniem znaleźć się na szerokim pasie za mostem - gdzie szerokość jezdni jest imponująca a ograniczona zamalowanym pasem rozdziału! (SIC!) -- brak zatok jest dodatkowym elementem zwiększającym korki + wspomniany brak pasa lewoskrętu na Skrajną....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.