Z Poznania przywozimy punkt. Lech – Śląsk 2:2

2011-04-01, Autor: bk
Po dobrym meczu Śląsk Wrocław wywiózł z Poznania tylko jeden punkt, bo to nasi piłkarze obijali słupki bramki Kotorowskiego. Nasza ekipa nie przegrała już w lidze 13 meczu z rzędu – wszystkich pod rządami Oresta Lenczyka.

Gracze Śląska bardzo uważnie rozpoczęli spotkanie – za podwójną gardą oczekiwali ataków przeciwnika, przejmowali piłkę i wyprowadzali groźne, szybkie akcje. To po jednej z nich Sebastian Mila zagrał piękną, prostopadłą piłkę do Łukasza Gikiewicza, a ten wbiegając w pole karne padł podcięty, a sędzia podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją Mila.

Gospodarze nie zamierzali składać broni. Jeszcze przed przerwą błędy obrony dwukrotnie wykorzystali gracze w niebieskich koszulkach i Śląsk schodził na przerwę przegrywając 1:2.

Po przerwie było znacznie lepiej. Wprawdzie Lechici usiłowali atakować, ale to akcje podopiecznych Oresta Lenczyka były groźniejsze. Po jednej z nich po dośrodkowaniu w pole karne do piłki wybitej niemrawo przez gospodarzy dopadł Dariusz Sztylka i z woleja pokonał bramkarza Lecha.

Końcówka spotkania znów należała do Śląska. Tylko słupek uratował gospodarzy po strzale Łukasza Madeja, a kilka sekund później sam na sam z Kotorowskim znalazł się Waldemar Sobota i on także trafił w słupek.
W drugiej doliczonej minucie sędzia Siejewicz wyrzucił za nieładne zagranie obrońcę Lecha Huberta Wołąkiewicza, ale Gospodarze dowieźli remis do końcowego gwizdka.