Wiadomości

Za parkowanie pod szpitalem na Borowskiej kierowcy będą płacić

2012-03-27, Autor: jagr
Ma być więcej miejsc parkingowych pod Akademickim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej. Uczelnia ogłosiła przetarg na dzierżawę i zarządzanie parkingiem wokół centrum klinicznego.

Reklama

Uczelnia ogłosiła już taki konkurs w maju, ale został on unieważniony, bo oferent nie spełnił wymogów formalnych. 10 marca tego roku ogłoszony został kolejny konkurs ofert, którego termin upływa 30 marca.

Firma, która wygra przetarg do istniejących 600 miejsc parkingowych ma dołożyć kolejne 300 i do tego wybudować na swój koszt dodatkową drogę wyjazdową prowadzącą od strony pralni na ul. Borowską.


Do tego ma być wyznaczonych 63 bezpłatnych miejsc postojowych dla pracowników klinik. Akademia w konkursie, w którym oferenci mogą się zgłaszać do 30 marca, zaznacza, że chce mieć też dodatkowy wyjazd z parkingu.

Parking ma być monitorowany i płatny dla wszystkich oprócz pracowników ASK. Za darmo mają także parkować niepełnosprawni. Miesięczny czynsz za dzierżawę ustalono na co najmniej 60,5 tys. zł.

Po zmianach parkowanie będzie płatne. Na razie nie wiadomo, jaki będzie koszt pozostawienia pojazdu na miejscu postojowym.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~xiao 2012-03-27
  07:47:04

  0 1

  I słusznie. Za parkowanie powinno się płacić tak samo, jak za paliwo czy ubezpieczenie.

 • ~płatnik ZUS 2012-03-27
  08:32:40

  0 0

  By się za organizację pracy w tym szpitalu wzięli, bo burdel tam nieziemski, a nie kasę od pacjentów wyciągają. Jeśli się znajdzie naiwniak, który myśli, że na tym zarobi, to się Ferio Gaj ucieszy.

 • ~Wrockanin 2012-03-27
  10:54:33

  0 0

  Wyciąganie kasy od ludzi, którzy muszą tam przyjechać, a nie chcą jest niemoralne. A poza tym ten szpital został wybudowany chyba z publicznych pieniędzy tak jak parking?

 • ~Aneta 2012-03-28
  08:27:46

  0 1

  Skoro brakuje miejsc to z pewnością nie ma innego sposobu na to, by ich liczbę zwiększyć jak poprzez wprowadzenie (choćby niewielkiej) odpłatności. To normalna praktyka stosowana na całym świecie. Miejsca nie przybędzie, bo nie jest z gumy. Trzeba zwiększyć podaż miejsc poprzez jakieś zahamowanie popytu na nie. Cena powinna być tak skalkulowana, by zawsze była pewność, że jadąc tam (musząc tam dojechać) będziemy mogli zaparkować. Więc zapewne powinna być dość wysoka. A jak się komuś nie podoba, to wyznaczone zostanie zapewne małe stanowisko kiss & ride jak na dworcu kolejowym czy lotniczym i to wszystko.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.