Biznes

Za sprawą Leszka Czarneckiego w końcu zniknie wielka dziura w ziemi przy Capitolu. Wiemy, co dużego tam powstanie

2016-03-23, Autor: Tomek Matejuk
W okolicach połowy bieżącego roku ma ruszyć budowa biurowca przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej, tuż przy Teatrze Muzycznym Capitol. Działkę, na której pierwotnie miało powstać Centrum Metropol, w zeszłym roku kupił Leszek Czarnecki. Jeden z najbogatszych Polaków zamierza wybudować tam obiekt o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych.

Reklama

Jak wynika ze sprawozdania zarządu grupy LC Corp, budowa biurowca przy ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu ma ruszyć na przełomie drugiego i trzeciego kwartału bieżącego roku.

 

Powstanie tam obiekt o powierzchni 20 665 metrów kwadratowych. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.

 

Przedstawiciele inwestora na razie nie chcą zdradzać szczegółów całego przedsięwzięcia.

 

- Szczegóły inwestycji ujawnimy dopiero po zakończeniu wszystkich formalności - tłumaczył nam niedawno Wojciech Sury, rzecznik prasowy LC Corp.

 

 

Miał być Metropol

 

O tym, że działkę przy zbiegu ulicy Piłsudskiego i Komandorskiej kupiła wrocławska spółka LC Corp, należąca do Leszka Czarneckiego, donosiliśmy jako pierwsi wiosną zeszłego roku.

 

W tym miejscu miało pierwotnie powstać Centrum Metropol z hotelem sieci Hilton. Jego budowa w teorii nawet ruszyła, ale pod koniec 2014 roku irlandzka spółka McCarthy Harte zdecydowała się na sprzedaż nieruchomości.

 

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, na tym terenie mogą powstać obiekty usługowe, takie jak biura i hotele, jak również zabudowa mieszkaniowa.

 

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~aktor 2016-03-08
  18:24:20

  15 0

  Super jakby zostawili obecny projekt, bardzo wszystkim przypadł do gustu oraz świetnie się prezentował obok Teatru Capitol.

 • ~Micros 2016-03-08
  18:43:16

  17 0

  Ten projekt na wizualizacjach był piękny. Różnorodny i bardzo harmonijnie zgrywał się z otoczeniem. Czarnecki niestety chce tam postawić blaszak jak w latach 90 ubiegłego wieku. Monotonny zwalisty srebrny kloc.
  Ogromna szkoda.

 • ~mdj11 2016-03-23
  18:59:19

  1 4

  Co w tym magistracie robią!!! Co działka w centrum miasta, to biurowiec. RATUNKU! Dlaczego nie można postawić obiekt z handlem na parterze, a reszta mieszkania. Wtedy miejsce będzie "żyło" swoim życiem przez całą dobę a nie tylko w okresie biurowym. Dlaczego Miasto uporczywie nie chce wracać do zabudowy przedwojennej w unowocześnionym stylu? Zgadzam się z "Microsem" że powstanie kolejny "blaszako-klocek" biurowy.

 • ~Gość 2016-03-24
  08:18:11

  3 1

  do ~ mdj11 Gdyby to miasto było inwestorem to miałbyś może rację a tak to inwestor decyduje o tym co chce wybudować i na jakiego typu obiekt znajdzie nabywcę. Działki z zapisami które spełniały by twoje oczekiwania latami leżą odłogiem i zarastają krzakami a przedwojenna zabudowa z usługami w parterach jak tętni życiem we Wrocławiu każdy widzi. Mieszkaniówka tętniąca życiem po 22:00 :-) ? Znam parę przykładów - nie polecam.

 • ~Adam 2016-03-24
  08:43:49

  2 0

  ~ Gość. Jak władze miasta kreują politykę Wrocław - miasto stu galerii (handlowych). Do tego na chodnikach królują niepodzielnie parkujące auta. To nie dziwie się, że w centrum życie nie tętni.

 • ~Gość 2016-03-24
  13:41:58

  0 0

  Myślenie czysto życzeniowe. Znam miasta gdzie nie ma ani jednej galerii a procesy wymierania usług w parterach są równie, jak i nie bardziej widoczne. Ba nierzadko w okolicach nowych galerii usługi na nowo rozkwitają. Wydaje mi się, że to bardziej konsument (mieszkaniec) swoim portfelem i nogami kreuje ofertę a nie odwrotnie. Centra miast bez samochodów - jestem za, ale mam świadomość, że większość jest innego zdania i dlatego chodniki właśnie tak wyglądają.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.