Wiadomości

Za tydzień ciężarówki w godzinach szczytu do miasta już nie wjadą

2011-02-28, Autor: Bartłomiej Knapik
Wreszcie. Od przyszłego poniedziałku w godzinach szczytu ciężarówki nie będą mogły wjechać do Wrocławia wcale, a w pozostałych będą miały sporo utrudnień w poruszaniu się po mieście. W ten sposób, jeszcze przed otwarciem autostradowej obwodnicy urzędnicy chcą przyzwyczaić kierowców do omijania stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

Ponieważ obraz jest bardziej wymowny niż słowa nie opiszemy, który obszar jest zamknięty dla ciężarówki (powyżej 18 ton) na stałe – znajdziecie go na mapce zaznaczonego na czerwono. W głąb tej strefy będą mogły od poniedziałku wjechać jedynie wyznaczonymi korytarzami – np. Grabiszyńską i Robotniczą (także zaznaczone na mapie).

To jednak nie wszystko. Ścisłe centrum – zaznaczone na zielono – dostępne będzie tylko dla pojazdów poniżej 3,5 ton.

- Zastanawialiśmy się, czy tych obostrzeń nie wprowadzać równocześnie z otwarciem obwodnicy autostradowej, ale ponieważ za przejazd nią ciężarówki i tak zapłacą postanowiliśmy dać kierowcom więcej czasu na przyzwyczajenie się do utrudnień – tłumaczy Wojciech Kaczkowski dyrektor wydziału inżynierii miejskiej.

- Od poniedziałku przez dwa tygodnie będziemy prowadzić intensywną kontrolę przestrzegania zakazu wspólnie ze strażą miejską oraz inspekcją transportu drogowego – mówi Jacek Wójcik naczelnik wrocławskiej drogówki. - Przypomnę tylko, że nieprzestrzeganie tego zakazu to mandat w wysokości 250 złotych i trzy punkty karne – dodaje.


Byłeś świadkiem wypadku? Zauważyłeś w swoim otoczeniu coś ciekawego? Wciel się w rolę reportera i prześlij nam zdjęcie lub film! Skorzystaj z Alertu tuwroclaw.com lub wyślij maila na adres [email protected]

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~ 2011-02-28
  15:03:43

  0 0

  "nieprzestrzeganie" jest rzeczownikiem i wypada go pisać łącznie z "nie". Poza tym jestem za obiema rękami, żeby tylko kontrola przestrzegania potrwała trochę dłużej...

 • ~ 2011-02-28
  15:27:24

  0 0

  Nie chcę krakać, ale w mieście, w którym od lat nie można zlikwidować wjeżdżania na skrzyżowania, kiedy nie można ich opuścić i parkowania na całej szerokości chodników, takie coś raczej się nie uda.

 • ~ 2011-02-28
  15:51:15

  0 0

  Ciekawe czy gdzieś zostały przewidziane parkingi dla tych TIRów, które będą chciały/musiały przejechać i trafią na przerwę w ruchu. I czy nie skończy się tak, że np. cała Karkonoska będzie miała jeden pas zastawiony TIRami, które o 19:00 rusza kawalkada przez miasto.

 • ~ 2011-02-28
  16:28:49

  0 0

  PW owszem sa przy wjazdach do miasta od lat działające

 • ~ 2011-02-28
  23:59:40

  0 0

  I o to chodzi. TIRY won z Wrocławia!!!

 • ~ 2011-03-01
  07:32:36

  0 0

  no tak 12 000 tirów zmieści się na tych pseudo zatokach-brawo brawo kolejny pomysł z cyklu zróbmy cos będzie hałas i zobaczymy jak to się poukłąda-żenada tymbardziej że moznabyło poczekac na aow

 • ~ 2011-03-01
  07:36:46

  0 0

  zeby tylko nie bylo jak z wagami , ktore kazdy przeladowany tir omija , a policja stara sie jak moze nie widziec problemu .

 • ~ 2011-03-01
  10:16:15

  0 0

  ciekawe co z ładunkami docelowymi??? wrocław chyba nie wie co robi brak parkingów a co z firmami które istnieją w mieście ???wszystkie firmy się wyniosą przestaną płacić podatki i wzrośnie bezrobocie a chleb będzie kosztowal chyba 10 zł bo każdy postój to koszty za które zapłacimy my wrocławianie brawo izolujmy się na świat ta decyzja to wstecznictwo wrocław ponisie doże koszty tej decyzji prawdziwa żenada nie ma się czym cieszyć i chwalić skorzystają ościenne miejscowości a duże koncerny już zaczynają omijać nasze miasto

 • ~ 2011-03-01
  10:22:23

  0 0

  tiry w mieśćie to nie tylko trnzyt ale odbiory produkji dowozy do fabryk sklepów i hurtowni nie zapominajmy że wrocław też produkuje a nie tylko konsumuje co gdy duże firmy wynisą się z miasta gdzie wtedy za chlebem na wieś??? ta decyzja to drożyzna i strzał samobójczy a korki jak były tak i bendą tylko że za czyjeś eksperymenty zapłacimy my!!!

 • ~ 2011-03-01
  10:53:36

  0 0

  tak chleb 20 zł a woda 50. puknijcie się w głowe. Warszawa dawno coś takiego wprowadziła i jakoś firmy się nie wyniosły. W ciągu doby będzie 8 godzin aby wykonać wjazd i wyjazd. zresztą sa to godziny kiedy dostawcy jeżdża więc problemu nie ma. No ale to takie Polskie narzekać na wszystko co innowacyjne, a najwięcej krzyczą kierowcy TIR

 • ~ 2011-03-01
  12:03:07

  0 0

  Następny głupi przepis ekipy pana Rafałka... Czy ktoś wytłumaczy tym panom, że nie zaczyna się czegoś od końca? Może najpierw parkingi, drogi i skrzyżowania udrożnić a później zamykać ulice z ruchu, ograniczać transport itd. Niech się urzędnicy trochę wysilą, wsiądą w limuzyny czy rowerki swoje nowe i przejadą po mieście... Czy na Hallera pasy dla prawoskrętów to parkingi? Zawsze zawalone są samochodami. Czy chodniki na Rogowskiej to parkingi? Samochody stoją tam na chodnikach i ścieżkach rowerowych... Na samej Rogowskiej TIR'y robią sobie parking wzdłuż drogi ograniczając do zera widok innym. CZY KTOŚ SIĘ MOŻE TYM ZAJĄĆ? GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA!! GDZIE POLICJA!! Niech ktoś zrobi z tym porządek. Nie zabierajcie się za rzeczy wielkie jak sobie z małymi nie radzicie od lat !!

 • ~ 2011-03-01
  12:27:32

  0 0

  no właśnie udrażniają wyrzucając TIR-y z miasta, więc w czym Ty problem widzisz ja nie wiem. Policja nie odpowiada przed Sternikiem tylko przed komendantem a ten itd itp. To, ze oni nie reagują to już trzeba zgłaszać gdzie indziej. Straż miejska też nic nie robi, bo założe się, że sam masz informacje o tych wykroczeniach ale nimi się nie podzielisz z mundurowymi. Jak mają interweniowac skoro nie ma zgłoszenia. Parkingi dla samochodów osobowych na osiedlach to już sprawa spółdzielni nie miasta. PS do końca nie jestem przekonany czy przeczytałeś artykuł zanim go skomentowałeś atakiem na rządzących, zresztą to standard na tuwroclaw.

 • ~JL_Warszawa 2011-03-01
  14:52:40

  0 0

  Świetnie! Tyle, że o jakiś rok za wcześnie... Naprawdę warto uprzykrzać życie przewoźnikom, zwiększać im koszty tym samym przyczyniać się do dalszej zwyżki cen wszystkiego? AOW i WOW będą już niedługo gotowe, dla dobra wszystkich fajnie by było wstrzymać się z decyzją, której tak nie da się egzekwować. I czemu ta decyzja zapadła akurat teraz?

 • ~ 2011-03-01
  14:58:46

  0 0

  a dlaczego policja i straz nie reaguje???bo sie boja egzekwowac coś co jest wątpliwe pod względem uwarunkowań prawnych-to ograniczenie tez nadaje się do zbadania przez odpowiednie organy czy aby nie dochodzi do bezpodstawnego przerywania ciągłości dróg krajowych i wojewódzkich-a co na to sąsiednie gminy przez które sugeruje się objazdy???niech one tez zamkną swoje drogi!!!!

 • ~ 2011-03-01
  15:15:40

  0 0

  yyy co to znaczy " bezpodstawne przerywania ciągłości dróg krajowych i wojewódzkich" rozumiem, że Ty tak z głowy sobie coś wymyślasz

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.