Kultura
Zagrali koncert dla przechodniów. Niespodzianka w przejściu Świdnickim [ZOBACZ]
Wrocławscy muzycy postanowili zagrać koncert-niespodziankę dla publiczności przechodzącej przejściem podziemnym. Zespół Neony wystąpił w Rynku, zachowując dystans i przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
Organizatorzy wydarzenia chcieli sprawdzić, czy podczas pandemii ludzie odzwyczaili się od kultury i czy koncerty na żywo są jeszcze komukolwiek potrzebne. W związku z tym przygotowali z wrocławskim zespołem Neony swego rodzaju performance.
– Wykorzystując przejście podziemne na ul. Świdnickiej, prowadzącej na wrocławski rynek, chowając się za szybami Centrum Innowacji „Przejście”, rozstawiliśmy sprzęt i zaczailiśmy się na niczego nieświadomych przechodniów – mówi Paweł Prochota z agencji NITROmgmt, wspierającej młodych, niezależnych artystów. I dodaje, że ludzie, którzy tamtędy przechodzili mogli wysłuchać „koncertu na żywo”.
Krótkie koncerty
Z względu na obostrzenia, zespół grał za szybą, a nagłośnienie zostało wystawione w stronę publiczności. – Koncert rozpoczynał się w momencie, gdy w pobliżu byli przechodnie a kończył się… po pierwszym utworze. „Publiczność” rozchodziła się we wcześniej obrane kierunki, zespół znikał za ciemną szybą, a życie w przejściu Świdnickim wracało do normy – relacjonuje Prochota.
Rockowy zespół Neony istnieje od 2009 roku i ma na koncie trzy albumy: „Niewolnicy weekendu”, „Uniform” oraz ostatni krążek „Teraz”, który ukazał się 12 listopada 2019. Tworzą go muzycy współpracujący z artystami takimi jak Krzysztof Zalewski, Jamal czy Ewelina Lisowska.
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Powstanie serial katastroficzny o powodzi tysiąclecia. To oryginalna produkcja Netflixa
13760 -
Kortez w lutym miał wystąpić we Wrocławu. Nowe daty koncertów znanego artysty
5720 -
Znany raper wystąpi na wrocławskiej plaży
5207 -
Oto pierwsze gwiazdy 3-Majówki. Impreza odbędzie się mimo pandemii
4778 -
Nowy festiwal muzyczny we Wrocławiu. Wystąpią na nim gwiazdy polskiej muzyki
4510
Najczęściej komentowane
-
Zagrali koncert dla przechodniów. Niespodzianka w przejściu Świdnickim [ZOBACZ]
1 -
‘Świat według Kiepskich’ będzie kontynuowany. „To wielka tradycja i wartość”
1 -
„No to Che!”. Nowa data pożegnalnego koncertu Lao Che
0 -
Czy „Pan Tadeusz” jest kwaśny? Rękopis poematu zostanie poddany konserwacji [ZDJĘCIA]
0 -
Wystartował nabór. Do rozdania blisko 64 tysiące złotych!
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Jaką nazwę powinien nosić skwer przy Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej?
Oddanych głosów: 476
~Krasnal Adamu 2021-03-26 11:42:37
Koncert uruchamiany przez czujnik ruchu ;)