Reklama

Zakończyła się faza grupowa DALK. Czas na play-offy

16/01/2018 13:13

Rozgrywki grupowe w Dolnośląskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki dobiegły końca. W ostatni - bardzo intensywny - weekend nie brakowało ciekawych meczów, efektownych zagrań, niespodziewanych zwrotów akcji i walki do ostatnich sekund. Część zespołów rzutem na taśmę awansowała do fazy play-off i nadal pozostaje w grze o najwyższe cele, a inne zakończyły już sezon.

W ostatniej kolejce Ekstraligi rozegrano tylko jedno spotkanie. Potencjał Jest przegrał z TST Kogeneracją SA 59:72. Do bardzo cennej wygranej doświadczony zespół poprowadził Oleksandr Harbarchuk, który rzucił 30 punktów, a wśród pokonanych brylował Marcin Gawroniak, zdobywca 24 "oczek". Chociaż Potencjał zajął ostatnie miejsce w Ekstralidze, to ze względu na planowane powiększenie ligi, nie grozi mu spadek. Podobnie jak siódmemu zespołowi - 4 Fun. Faworytem do zwycięstwa w całej lidze jest Hes, który wygrał wszystkie mecze fazy grupowej i nie zamierza na tym poprzestawać. Hes i Tako czekają na rywali w półfinałach, a w ćwierćfinałach Golden Play Group zagra z Sumel.pl oraz Hasco-Lek z TST Kogeneracją SA.


Bardzo dużo działo się za to w pierwszej lidze. W grupie A niepewni swego losu byli koszykarze N.B.K., którzy w sobotę przegrali z faworyzowanym Clinidentem 48:54. Gdyby Home Broker wygrał jeden ze swoich weekendowych meczów, wówczas N.B.K. pożegnaliby się z pierwszą ligą, ale ci najpierw ulegli Rozrewolwerowanym, a później MuchoBronxowi II i ostatecznie spadli z ligi. Bezpośredni awans do ćwierćfinałów uzyskali Killa Beez (pierwsze miejsce, bilans 6-1) oraz Rozrewolwerowani (drugie miejsce, bilans 4-3), a w pierwszej rundzie play-off zagrają zespoły z miejsc od trzeciego do szóstego - 4Fun Rosenthal (4-3), Clinident (5-2, jedna porażka przez walkower), LZS Blues Jelcz-Laskowice (3-4) i MuchoBronx II (3-4). Sezon zakończyli zawodnicy N.B.K. (2-5), a z ligi spadł wspomniany już Home Broker (1-6).

Reklama

Równie ciekawie było w równoległej grupie. Tam Tukany Chamielec Architekci grali o podwójną stawkę. Przegrana z Pio Studio Arch. oznaczałaby ich spadek z pierwszej ligi, a wygrana dawała pewne miejsce w play-offach. Dodatkowa motywacja podziałała - Tukany po wyrównanych dwóch kwartach w trzeciej ćwiartce wrzuciły wyższy bieg i odjechały rywalom. Ostatecznie starcie to zakończyło się zwycięstwem Tukanów 58:45, a tradycyjnie najlepszym zawodnikiem zespołu był Arkadiusz Chamielec, który tym razem rzucił 16 "oczek". Miłą niespodziankę sprawiły sobie Konie. Zawodnicy tego zespołu dość łatwo ograli znajdujący się w czołówce NG Engineering 64:39, a zwycięstwo to dało im miejsce w play-offach, choć jak się później okazało nawet porażka w tym starciu dałaby im awans do fazy pucharowej. Grupę B wygrała ekipa E-lastminute.pl (6-1), przed NG Engineering (5-2), a w pierwszej rundzie play-off zagrają Strefa Dj-sklep.pl (4-3), Boaryans (3-4), Tukany Chamielec Architekci (3-4) i Konie (3-4). Sezon zakończyli koszykarze Pio Studio Arch. (2-5), a z pierwszą ligą żegnają się Rakiety Północ (2-5).


Dwanaście z czternastu zespołów pierwszej ligi będzie rywalizowało o awans w fazie play-off. Do dalszych gier nie awansowały zespoły Złotnicki Basket i Pimp&Roll, które nie wygrały żadnego z sześciu meczów fazy grupowej. Gwarantowane miejsce w ćwierćfinałach mają dwa czołowe zespoły z każdej z grup - www.rada-osiedla.pl (bilans 6-0), 2 Hills Basket II (4-2), Szukamgraczy.pl (5-1), ValueMedia KS AZS Wratislavia (4-2). Pozostałe cztery miejsca zajmą zwycięzcy meczów 4Us - Diabełki, Birsy - Meblobud.pl, Gwardia Wrocław - KSP Gospoda oraz 4 Fun 2 - Daj Spokój.

Reklama

Co ciekawe, Dolnośląska Amatorska Liga Koszykówki jako pierwsza we Wrocławiu, wprowadziła transmisje wideo na żywo ze swoich meczów. - Chcemy promować nasze rozgrywki i pokazywać mecze wszystkim kibicom i zawodnikom, którzy nie mogą przyjechać do hali - mówi Adam Dąbrowski, organizator i koordynator DALK. Wcześniej władze ligi Wronba chciały wprowadzić na transmisje meczów wideo na żywo, ale ostatecznie postawiono tylko na magazyn skrótów z każdej kolejki. W Dolnośląskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki najpierw uruchomiono transmisje live, ale to jeszcze nie koniec. - To pierwszy krok w kierunku rozwoju ligi. W kolejnych sezonach chcemy wprowadzić skróty meczów z każdej kolejki, ale nie rzucamy się na głęboką wodę. Realizujemy nasze plany krok po roku - dodaje Tomasz Kinal, drugi z organizatorów rozgrywek.


Mecze fazy play-off we wszystkich ligach odbędą się podczas dwóch najbliższych weekendów - 20-21 stycznia oraz 27-28 stycznia, a finały zaplanowano na 3 lutego. Mecze odbywają się na halach Uniwersytetu Medycznego (ul. Wojciecha z Brudzewa) oraz MCS Wrocław (ul. Parkowa).

Reklama

Szczegółowy terminarz DALK:



Portal tuWroclaw.com jest patronem medialnym Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.


Paweł Prochowski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości