Kultura
Zakończyły się zdjęcia do anglojęzycznego debiutu wrocławskiego filmowca
„Lipstick on the Glass”/materiały prasowe
To opowieść „o wyzwoleniu się kobiet obarczonych winą i wstydem spod silnego jarzma zadufanych w sobie mężczyzn”. Zakończyły się zdjęcia do „Lipstick on the Glass” – anglojęzycznego debiutu wrocławianina, Kuby Czekaja. Film kręcono m.in. we Wrocławiu.
– To historia o prawie do samostanowienia każdej istoty ludzkiej, niezależnie od płci i narzuconych norm społecznych czy kulturowych – czytamy w opisie filmu, w którym pada pytanie „kim jestem?”. Twórcy tej produkcji podkreślają, że zadaje je sobie coraz więcej Europejczyków. – Zagubieni ludzie, którym wmawia się, jacy powinni być, szukają pomocy. Gabinety psychoterapeutów pękają w szwach, bo każde odstępstwo od normy należy leczyć. A przecież każdy ma prawo wyboru, jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste – dodają autorzy tej produkcji.
Autorem filmu jest wrocławianin Kuba Czekaj, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów młodego pokolenia. Wyreżyserował takie filmu jak „Baby Bump” i „Królewicz Olch”. Jego anglojęzyczny debiut, "Lipstick on the Glass", ma być dystopijną opowieścią o kobiece, która planuje porzucić swojego męża – gangstera i wstąpić do radykalnej feministycznej sekty. Producent filmu i prezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej Paweł Kosuń mówił, że będzie to opowieść i determinacji prawie do bycia sobą niezależnie od społecznych norm, ograniczeń i płci.
Zobacz także
Główną rolę zagra w tym filmie Agnieszka Podsiadlik, która wystąpiła wcześniej u Czekaja w „Królewiczu Olch”. U jej boku pojawi się znana z ról w serialu „Euforia” i w filmie „Tajemnice Silver Lake” aktorka Bobbi Salvör Menuez.
CZYTAJ TEŻ: WROCŁAWIANKA KRĘCI FILM DLA WARNER BROS. WCZEŚNIEJ PRACOWAŁA ZE SMARZOWSKIM
We wrześniu zdjęcia do „Lipstick on the Glass” realizowano w jednej z hal wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych. Następnie ekipa filmowa przeniosła się do Świnoujścia. Film kręcono też w Niemczech i na wodach morza bałtyckiego. Premiera zaplanowana jest na jesień 2021 roku.
– To była druga, trwająca sześć lat podróż i jeszcze się nie zakończyła – mówi Paweł Kosuń, producent fimu, który otrzymał dofinansowanie od Wroclaw Film Commission, w ramach Dolnośląskiego Konkursu Filmowego.
Tagi: Kuba Czekaj, Królewicz Olch, Centrum Technologii Audiowizualnych, centrala, Lipstick on the Glas, Agnieszka Podsiadlik, CeTA, Wrocławska Fundacja Filmowa, Paweł Kosuń, euforia, Tajemnice Silver Lake, Bobbi Salvor Menuez
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert