Wiadomości

Załóż blokadę na koło radiowozu Straży Miejskiej

2011-08-25, Autor: an
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy ogólnopolski Dzień Straż Miejskiej. W związku z tym na wrocławskim placu Solnym odbędą się pokazy, zabawy oraz konkursy. Jedną z przygotowanych atrakcji będzie możliwość założenia blokady na koło samochodu strażników.

Reklama

Głównym celem niedzielnej zabawy jest uczczenie obchodów Dnia Straży Miejskiej, ale i przybliżenie społeczności lokalnej służebnej roli strażników. W trakcie imprezy zaplanowano wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu, zabawy oraz konkursy dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

Dla dorosłych przewidziano możliwość założenia blokady na koło radiowozu Straży Miejskiej lub przejście toru w alkogoglach. W trakcie pokazu zaprezentuje się także sekcja konna. Na miejscu znajdzie się sekcja EKO, która będzie prowadziła zbiórkę nakrętek i zużytych baterii.

 

Straż Miejska zaprasza wrocławian na obchody swojego święta w niedzielę w godz. 11:00-15:00 na plac Solny.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~robert 2011-08-25
  11:08:34

  0 0

  A można będzie im dać mandat?;-)))) Skoro już zablokuje koło?

 • ~trawart 2011-08-25
  11:08:42

  0 0

  "założenie blokady na koło samochodu strażników" ???
  głupota
  niech się Straż Miejska puknie w głowę

  może jeszcze będą takie "atrakcje" jak:
  - wypisywanie mandatów
  - odholowywanie samochodów na parking strzeżony
  - pouczanie przypadkowych przechodniów na czas

 • ~trawart 2011-08-25
  11:11:18

  0 0

  "założenie blokady na koło samochodu strażników" ??? - głupota - niech się Straż Miejska puknie w głowę - może jeszcze będą takie "atrakcje" jak: wypisywanie mandatów - odholowywanie samochodów na parking strzeżony - pouczanie przypadkowych przechodniów na czas

 • ~Azazello 2011-08-25
  11:52:27

  0 0

  Dzień Straży Miejskiej? Dobre sobie. Wczoraj wieczorem stałem na Placu Solnym i czekałem na znajomą. Obserwowałem pewną sytuację. Stoi dwu strażników i obserwuje samozwańczego parkingowego - menela (inna sprawa, że ten gość był wyjątkowo antypatyczny - brudny, chyba pijany, gadał coś tam do siebie). Widzę, jedzie samochód, ale raczej z tej niższej półki. Kierowca próbuje zaparkować na miejscu, gdzie stoi menel. Ten krzyczy do kierowcy, że miejsce zajęte dla kogoś innego (z większym portfelem ;) ) . Sytuacja zaczyna być kuriozalna. No, ale od czego mamy Straż Miejską. Pan Strażnik podchodzi do menela i zaczyna mu tłumaczyć, że takie zachowanie jest złe. Opieprza menela, który po chwili gdzieś się zmywa. Myślę sobie - sukces. A gdzie tam. Po 2 godzinach wracam na solny i kogo widzę? Krzyczącego menela. W takim razie pytam się: po grzyba nam SM, jak nie potrafi sobie poradzić z pijanym lumpem w centrum przyszłej Stolicy Kultury. Duży minus.

 • ~Ultra-fryzjer 2011-08-25
  12:04:15

  0 0

  Zlikwidować Straż Miejską !! To są tacy "parkingowi plus", nic nie robią pożytecznego.

 • ~wiktor 2011-08-25
  16:12:30

  0 0

  Mam pytanie: a co mieli zrobić z tym samozwańczym parkingowym? Zabrać go do domu, a może przekazać Tobie? Może mieli stać przez cały dzień razem z nim i go pilnować? Rozumiem jeżeli Policjant lub Strażnik podejmuje interwencje wobec kogoś kto przeszedł na czerwonym świetle - to znaczy że ta osoba już nigdy nie przejdzie na czerwonym? Lub kierowca nigdy nie stanie na zakazie? Gdyby miało tak być to w dzieciństwie jeszcze powiedzieli by nam wszystko - a potem nie trzeba by było służb na ulicy... no ale lepiej pisać brednie. Gdyby każdy miał zapłacić za to co pisze - mniej by było takich baran..

 • ~Tyrmand 2011-08-25
  19:18:45

  0 0

  A, po zabawia jeśli Strażnicy M. się nie boją zapraszamy na ul. Tyrmanda. Robi się tu głośno. Mieszkańcy chcą spokojnych nocy.

 • ~havranek 2011-08-25
  19:40:17

  0 0

  A może straż miejska zamiast ścigać parkujących kierowców (bo tych najłatwiej) dla odmiany zajęła się dzikimi wysypiskami i właścicielami wszędzie brudzących psów. Oczywiście to wymaga większego wysiłku, bo trzeba ruszyć tyłek zza biurka.

 • ~x 2011-08-25
  20:28:16

  0 0

  A moze tez straz pojedzie zakladac swoje blokady tam gdzie przeszkadza to w ruchu drogowym (jak u mnie na osiedlu - droga publiczna ale waska), a nie tam gdzie ktos najechal kolem na trawnik?

 • ~strażnik 2011-08-25
  21:05:26

  0 0

  Czytając te posty odnosze wrażenie że pełno tu sflustrowanych ludzi na tym forum...na szczeście są i normalni. Do tego co nie wie co robi Straż Miejska - właśnie to ona zajmuje się wysypiskami polecam http://www.smwroclaw.pl/ - sekca ECO. Odnośnie ul. TYRMANDA - bezpłatny nr znacie 997, 986 - a jak kto pyta to odpowiadam jeżeli chcecie wiecej bezpieczeństwa to trzeba zatrudnić wiecej strażników ten stan osobowy nawno nie spełnia norm dla dużych miast - http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,straz-miejska-ma-klopoty-i-19-te-urodziny,wia5-3266-4210.html, http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,po-i-pis-atakuja-dutkiewicza-za-niemadre-ciecia,wia5-3266-5054.html, pozatym Straż Miejska ma wspierać Policje w działaniach bezpieczeństwa a nie ją wyręczać!!! To tak skromna róznica w rozumieniu.... Jeżeli Che si.e ktoś dowiedzieć jaki rodzaj czyności przeprowadza SM to polecam strone sejmową i tam uprawnienia straży gminnych do nakładania grzywien. Droga osiedlowa - ale publiczna... a co reguluje ktora droga jest ktorą? Czy wiemy? - Nie, podpowiadam ustawa o drogach publicznych warto przeczytać a potem się wysilać. Poza tym już całkiem prywatnie - nikt nie rozwiąze problemów parkowania jeżeli nie będzie się budować parkingów. Nie żyjemy w czasach kija i pały a każdy mieszkaniec ma prawo normalnie żyć i mieszkać w tym mieście. Założe się z każdym że jakby było dużo miejsc parkingowych to nikt by nie łamał przepisów. Może warto o tym pomyśleć w ten sposób?Mieszkańcy=miasto

 • ~havranek 2011-08-25
  23:10:37

  0 0

  @strażnik Nie twierdzę, że SM nie powinna karać kierowców, którzy bezczelnie parkują utrudniając życie innym, stwarzając zagrożenie lub po prostu niszcząc trawniki. Problem polega na tym, że SM idzie na łatwiznę. Samochód ma nr rejestracyjny więc namierzenie właściciela to żaden wysiłek. Zatem praca SM sprowadza się do posadzenia tyłka w samochodzie patrolowym, przejażdżce po centrum i założenie blokady na koła samochodów. Ale żeby nałożyć mandat na właściciela którego pies s.. na chodnik, śmiecących w parkach, czy bazgrających po murach... no to już wymaga większego wysiłku. No i oczywiście profitów dla miasta jest mniej niż od kierowców. Zatem nie spodziewaj się szacunku dla ludzi, którzy zamiast strzec porządku zajmują się łataniem dziury w miejskim budżecie.

 • ~strażnik 2011-08-25
  23:32:16

  0 0

  Tak się składa że... skąd Ty wiesz co robi strażnik? Bo znających się to zawsze jest tyle że się w głowie nie mieści. To nie jest winna strażników że jest ich więcej w Rynku. Rynek jest newralgicznym miejscem gdzie w ciągu dnia przewija się tysiące ludzi, gdzie organizowane są setki imprez, spotkań - i ktoś tego musi pilnować. Chociaż dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa, szybkości reakcji jest ich i tak za mało by obstawić pełen cykl służby. Na resztę miasta wysyłana jest garstka ludzi i są to zazwyczaj strażnicy osiedla - oni nie zakładają blokad. Są praktycznie od wszystkiego...od stania pod szkołami, do kontroli szkół (a niektórzy mają po 3-5), od pogadanek od przedszkola - po gimnazjum. Poznają teren do przysłowiowego dzbła trawy, czyj jest budynek, do kogo należy plac zabaw. Kto jest kim na osiedlu i utrzymują z nim stały kontakt...są od wykroczeń, rozmów z seniorami, wnioskują o wymalowanie przejść dla pieszych, zgłaszają po przestawiane znaki drogowe. Kontrolują sklepy z alkoholem, czy sprzedawane są papierosy i wiele innych spraw - i robi to jedna osoba. Czy muszą ją lubić - nie bo nie jest on zupą pomidorową!!! Ma iść i zadziałać w granicach prawa... Widzicie tylko blokady i fotoradary - ale są i tacy którym uratowali życie, zaprowadzili seniora do domu gdy miał zanik pamięci, zbierali bezdomnych i kombinowali co maja z nimi zrobić, rozmawiali z dzieciakami by wiedziały jak się mają zachować. Nie potrzebuje waszej wdzięczności - robię to co do mnie należy.

 • ~strażnik 2011-08-25
  23:39:02

  0 0

  I na pewno więcej razy uratowałem kogoś niż Ty... wiec jak by to powiedzieć zwisa mi to co mówisz. A jeżeli masz problem z graficiarzami - to wyślij pismo do POLICJI ile ich złapała - chociaż działają po cywilnemu i nie muszą chodzić w kamizelkach które widać na odległość. A z psami jest tak że jak by tacy jak Ty porządni obywatele sprzątali po nich - mieli kulturę osobistą, nie byli zwykłymi leniuchami, ślizgaczami, brudasami nauczonymi przez komunę że to nie ich - to by było czysto!!!. Nikt nie upilnuje 10000 tysięcy psów i ich właścicieli. Ale o czym tu pisać.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.