zamknij

Wiadomości

Zamiast wisieć na billboardach osprejują Wrocław. To niesztampowa kampania jednej z kandydatek w wyborach

2015-10-02, Autor: jg
Małgorzata Tracz – jedynka na liście Zjednoczonej Lewicy w nadchodzących wyborach parlamentarnych – zorganizowała happening, pokazujący niesztampowe metody prowadzenia kampanii wyborczej. Zamiast wisieć na billboardach kandydatka razem z gronem wolontariuszy i wolontariuszek wyszła na ulice.

Jako pierwsza zaprezentowała to Małgorzata Tracz. W nocy z czwartku na piątek wolontariusze i wolontariuszki pomagający jej przy kampanii wysprejowali na różowo Wrocław hasłem „Małgorzata Tracz. Zjednoczona Lewica, lista nr 6”.

Reklama

 

Ale bez obaw, nie robili nic nielegalnego. Malowali bowiem kredą w spreju, która jest łatwo zmywalna wodą i utrzymuje się na chodnikach i ulicach tylko przez kilka dni.

 

 

Podczas happeningu, w piątek w południe, Małgorzata Tracz zademonstrowała cały proces: wystarczy przyłożyć szablon do powierzchni i popsikać sprejem, by powstał estetyczny, kilkudniowy wzór.

 

Skąd taki pomysł na kampanię? - Nie jesteśmy zwolennikami patrzenia na ludzi z billboardów i zaśmiecania przestrzeni publicznej kolorowymi zdjęciami czy ulotkami. Już za kilka dni polskie miasta i miasteczka zostaną upstrzone banerami i wielkimi plakatami, rażącymi zmysł estetyczny. Nie chcemy wpisywać się w ten schemat, wolimy tworzyć niewielkie i zmywalne napisy na ulicach. Przestrzeń publiczna należy wszak do mieszkańców, a nie do polityków – wyjaśnia Tracz.

 

- Liczymy na to, że mieszkańcy docenią pomysłowość i zainteresują się kampanią wyborczą. Czekamy na opinie – dodaje kandydatka.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Kimi 2015-10-02 16:42:08

  Idiotyzm! Ja do tej pani do domu pójdę i zrobię to samo na podłodze i ścianach, będzie miała przez kilka dni kolorowo nasr.ane w domu moimi napisami. W życiu bym na nią nie zagłosował.

  0 3
 • ~alex 2015-10-02 17:13:02

  dobry pomysł, kreda szybko się ściera. Nie to co kleje i taśmy od plakatów, które zawieszają gdzie się da, na słupach i bramach do bloków... Eko na całego

  0 5
 • ~12s 2015-10-02 17:14:44

  W końcu ktoś, kto nie patrzy się na to by się wypromować kosztem zaśmiecania miasta! Brawo

  0 4
 • ~M 2015-10-03 22:41:34

  Zmieniajmy Wrocław na lepsze, skoro możemy w ramach budżetu obywatelskiego!

  Tu są 4 bardzo ciekawe projekty! Park muzyki. Inspirujące cytaty w przestrzeni miasta. Budki dla jeżyków, które zjadają masy komarów. No i kilkaset drzew i krzewów owocowych! https://wbowroclawskibudzetobywatelski.wordpress.com/

  0 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w 2020 roku we Wrocławiu dojdzie do więcej niż 100 wykolejeń tramwajów?
Oddanych głosów: 1291