Wiadomości
Zamknęli jeden z wrocławskich mostów. Z powodu remontu nie przejedziemy nim aż do końca wakacji
Niestety remont mostu oznaczać będzie jego całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego. Objazd został wyznaczony ulicami: Krakowską, Traugutta, plac Wróblewskiego, Walońską, Na Grobli, Okólną, Rakowiecką do ul. Na Niskich Łąkach i z powrotem.
Zobacz także
- Ruch pieszy i rowerowy odbywać się będzie jednostronnie chodnikiem po prawej, a następnie lewej stronie. Remont mostu i ograniczenia w ruchu kołowym potrwają do 31 sierpnia. Na czas remontu trasę przejazdu zmieniają autobusy linii 120 - mówi nam Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Autobusy linii 120 od placu Dominikańskiego będą kursowały w obu kierunkach objazdem przez ulicę Traugutta, plac Wróblewskiego, ulicę Walońską, Na Grobli, Rakowiecką do ulicy Na Niskich Łąkach z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Kościuszki i Komuny Paryskiej oraz przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej, Traugutta, Kościuszki i Na Niskich Łąkach.
Celem zapewnienia dojazdu dzieci szkolnych do Szkoły Podstawowej nr 96 przy ulicy Krakowskiej z Blizanowic, Trestna oraz osiedla Opatowice, kursy linii 120 o godzinie 6:00, 7:00, 8:00 i 11:00 będą realizowane do przystanku tymczasowego na ulicy Na Niskich Łąkach przed remontowanym mostem i dalej pojadą objazdem przez ulicę Rakowiecką, Na Grobli do Galerii Dominikańskiej.
W kierunku przeciwnym, celem zapewnienia odwozu dzieci szkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 96 przy ulicy Krakowskiej do Blizanowic, Trestna oraz Osiedla Opatowice, kursy linii 120 odjeżdżające z Galerii Dominikańskiej w godzinach 12:30-16:00 będą realizowane do przystanku tymczasowego na ulicy Na Niskich Łąkach przed remontowanym mostem i dalej pojadą w kierunku Opatowic.
Prace wykona firma Berger Bau, za 2 mln 181 tysięcy złotych. Drożej zadanie wyceniał Radpol - na kwotę 2 mln 446 tysięcy złotych. Najbardziej cenił się Tarcopol, proponując 2 mln 935 tysięcy złotych. To właśnie to pierwsze przedsiębiorstwo, ze względu na niską cenę, zwyciężyło w przetargu.
Na barkach robotników spocznie między innymi odpowiedzialność za rozbiórkę konstrukcji, jej naprawę i wzmocnienie, dokładna rekonstrukcja, a także wymiana nawierzchni jezdni i chodników.
Most ten wybudowany został w 1928 roku. Główne elementy konstrukcyjne mostu wykonano dokładnie 111 lat temu na potrzeby budowy mostu nad Kanałem Miejskim, który współcześnie jest częścią mostów Warszawskich. Następnie je zdemontowano, przetransportowano i umieszczono w miejscu, gdzie stoi obecna przeprawa mostu Rakowieckiego.
Tagi: most rakowiecki wrocław, most rakowiecki, remont mostu rakowieckiego, remont, przebudowa, modernizacja, zdium, ulica Na Niskich Łąkach, NISKIE ŁĄKI, objazdy, utrudnienia
Zobacz także
Komentarze (4):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Wrocław 30 lat temu. Na tych zdjęciach nie poznasz swojego miasta!
54928 -
Wielka ewakuacja we Wrocławiu. Wszystko przez potężną bombę lotniczą [LISTA ULIC]
51881 -
Internet drwi z Wrocławia. Zobacz najnowsze memy. Oto, jak nas widzą...
48219 -
Wrocław: na czas trwania akcji ratowników wstrzymano ruch tramwajów
46670 -
Brawurowy pościg za Ukraińcami przez środek miasta. Pędzili chodnikiem, ludzie uciekali w panice
40229
Najczęściej komentowane
-
Obejście przepisów wyborczych przez PiS czy informacja dla mieszkańców?
3 -
Pożar ciężarówki z chemikaliami na A4. Trasa w stronę granicy zablokowana
3 -
Karambol na A4! Po ciężarną pasażerkę osobówki przyleciał LPR
2 -
Wrocław: Karambol na AOW. Jedna osoba poszkodowana
2 -
Korek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Dwie osoby ranne w wypadku
2
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~wlasnieja 2015-05-13
20:45:21
Język Polska, trudna język.
~Krasnal Adamu 2015-05-13
23:26:40
Most Rakowicki? Rzeka Oławka (dwukrotnie)? A może by tak bez błędów i nazw potocznych?
~wrocławianiN 2015-06-07
12:53:04
Poniemiecki nie jest tu potrzebnym określeniem bo większość mostów we Wrocławiu to mosty poniemieckie. Swoją drogą jest godne podziwu i szacunku to że w 1928 roku potrafiono tą nitowaną konstrukcję z Mostu Warszawskiego zdemontować, przetransportować na Rakowiec i zmontować jako nowy Most Rakowiecki. Dzisiaj ciekawe nitowane wiadukty PKP potrafi tylko pociąć i sprzedać w kawałkach na złom. Przypuszczam, że dlatego bo PKP "rzyga" już z nadmiaru unijnych funduszy na modernizacje i ich po prostu nie szanuje. Przykładów tego grabieżczego procederu jest wiele, o wiele za wiele.
~wojtek 2015-06-07
18:17:25
To się w głowie nie mieści, że coś tak pięknego jak wiadukt Grabiszyński poszedł na złom. Ale, nie o tym. Te miejsca i obiekty, i przedmioty, i sprawy, nie są poniemieckie. ONE SĄ NIEMIECKIE. Nie poddajmy się czerwonej indoktrynacji polegającej na pojmowaniu Wrocławia jako mieście zdobytym. Wrocław nie został zdobyty przez czerwonych tylko, sam z siebie, się poddał.