Zawodniczka Adrenalina Boxing Club ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

2019-04-12, Autor: Aleksander Hutyra

Pod koniec marca w Grudziądzu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie. Srebrny medal na tych zawodach wywalczyła zawodniczka Adrenalina Boxing Club Wrocław - Magdalena Sochowicz.

W walce eliminacyjnej Sochowicz pokonała złotą medalistkę ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W ćwierćfinale reprezentantka wrocławskiego klubu już w pierwszej rundzie odprawiła zawodniczkę klubu Olimp Szczecin, a w półfinale zwyciężyła decyzją sędziowską z pięściarką Juniora Świątki. W finale, Sochowicz musiała uznać wyższość Wanessy Orczyk ze Skorpiona Szczecin. Podopieczna Katarzyny Czuby-Wrońskiej wywalczyła tym samym srebrny medal mistrzostw Polski w kategorii do 60 kg.

Pracowita 17-latka, która pochodzi z małej miejscowości Mokrzeszów, oddalonej od Wrocławia o 50 kilometrów, postawiła na swój rozwój sportowy i od września 2018 roku dojeżdża na treningi do Wrocławia praktycznie pięć razy w tygodniu. - Odległość ani czas nie mają znaczenia, jeśli czegoś naprawdę chcesz, to zawsze możesz to zrobić. Magda dobrze się uczy, a treningi nie przeszkadzają jej w edukacji. Zawodniczka po zdaniu matury chce studiować we Wrocławiu - mówi trenerka Adrenalina Boxing Club, Katarzyna Czuba-Wrońska.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0